Katarzynkowe atrakcje


Tradycyjnie już podczas Katarzynek prowadzona będzie „nauka jazdy” tramwajem, w tym roku – Moderusem Beta. Każda „lekcja” potrwa ok. 10 minut. Aby wziąć udział w zajęciach należy się najpierw zarejestrować. Będzie to można zrobić od poniedziałku, 21 listopada, poprzez formularz zgłoszeniowy dostępny na stronie KMPS – początek zapisów o godzinie 9.00 (otrzymane potwierdzenie należy okazać instruktorowi przy wejściu do tramwaju).

W zajezdni przy ul. Głogowskiej nie zabraknie również punktu informacyjnego – na stoisku będzie można zapoznać się z aktualnymi ofertami pracy w spółce, w tym z wymaganiami na poszczególne stanowiska oraz poznać procedurę rekrutacyjną.

Z okazji Katarzynek w niedzielę, 27 listopada, uruchomiona zostanie Kolejka Parkowa Maltanka. Na trasę wyjadą Borsig Bn2t – najstarszy sprawny parowóz w Polsce wraz z wagonem, tak zwaną „kowbojką” oraz „ryjek” (wagon motorowy MBxc1-41) – najstarszy w Polsce sprawny wagon z napędem spalinowym. Kursy będą realizowane co pół godziny od 12.00 do 16.00. To atrakcja biletowana – na przejazdy obowiązywał będzie cennik z dopłatą historyczną.

Więcej na kolejnych stronach tego artykułu:

Dodaj komentarz