Na fortepianie zagrać każdy może


Na dziedzińcu urzędu miasta przy placu Kolegiackim stanął niecodzienny przedmiot. Zewnętrzny fortepian przez kolejny tydzień zaprasza wszystkich chętnych do spróbowania swoich sił w grze na klawiszach.

Fortepian jest dostępny dla wszystkich poznanianek i poznaniaków do 28 września. Korzystać z niego można codziennie w godzinach otwarcia dziedzińca, czyli od 7:00do 22:00.

Instrument pojawił się na dziedzińcu w ramach nagrody w konkursie „Wygraj fortepian zewnętrzny dla twojej gminy. Miasto Poznań wzięło w nim udział, dzięki czemu, przez najbliższy tydzień na placu Kolegiackim mieszkańcy będą mieli możliwość spróbowania swoich sił w grze na tym instrumencie. Lokalizacja wskazana została także przez Miasto.

W piątek, 23 września, planowany jest występ pianisty Piotra Żukowskiego z Teatru Muzycznego. Około godziny 11:00 artysta wykona na fortepianie utwory ze spektaklu „Virtuoso” o Ignacym Janie Paderewskim: Paderewski Menuet G-dur op.14, Melodia Ges -dur op.16, Chopin Ballada g-moll op.23 i Nokturn Es-dur op.9. Koncert potrwa ok. 25 minut.

Instrument jest odpowiednio zabezpieczony przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi. Znajduje się w specjalnej obudowie chroniącej fortepian przed np. deszczem oraz uszkodzeniami mechanicznymi.

Organizatorem konkursu są firmy Cadenza – Fortepian zewnętrzny i FULCO System. To oni odpowiadają za postawienie instrumentu. Tworzą oni także akcje podczas których stawiają w miastach na określony czas fortepiany do swobodnego użytku przez mieszkańców. PD

Dodaj komentarz