Mistrzostwa Powiatu Poznańskiego w Tenisie (Film, zdjęcia)

Majowy weekend to najlepszy czas na ruch, sport i rekreację. Każdy sposób jest dobry. Na przykład z rakietą tenisową w ręce. Ponad 80 zawodników rywalizowało 18 – 19 maja na kortach CT Sobota w Otwartych Mistrzostwach Powiatu Poznańskiego w Tenisie Ziemnym. Turniej rozegrany w Sobocie po raz pierwszy został włączony do rozgrywek Amatorskich Mistrzostw Wielkopolski w Tenisie. Patronat medialny sprawował „Nasz Głos Poznański”.

Zobacz film  turnieju tutaj:

Podczas dwudniowego spotkania na kortach zawodnikom towarzyszyły rodziny, przyjaciele, którzy mogli skorzystać z darmowych kortów oraz grillowego poczęstunku. Zawodnicy rywalizowali w siedmiu kategoriach stworzonych dla kobiet, mężczyzn, młodzieży i dzieci. Piotr Burdajewicz -przewodniczący Rady Powiatu w Poznaniu, który wystąpił w imieniu starosty poznańskiego, wręczył puchary i nagrody dla czołowych miejsc oraz powiedział, że ma nadzieję, iż impreza będzie odbywała się cyklicznie.

W najliczniejszej kategorii open mężczyzn zwyciężył Damian Dziura. Po zwycięstwie w finale nad Piotrem Pawlickim 7/6 (4) 4/6 10/7 powiedział „…organizacja tego turnieju to dla mnie aktualnie numerem jeden”. Trzecie miejsce w kategorii zajął Remigiusz Stamirowski. Damian wraz ze swoim partnerem deblowym Grzegorzem Staschinskim okazał się również bezkonkurencyjny w grze podwójnej open. W finale pokonali oni parę Piotr Pawlicki i Paweł Dymnicki w 3/6 6/2 10/6. Trzecie miejsce zajęli Paweł Aszyk oraz Marek Fras.

Najliczniejszą grupę widowni przyciągnęła natomiast kategoria open pro, w której mogliśmy oglądać byłych zawodników. Po rozegraniu dwóch grup do półfinałów awansował Jan Marcinkowski, Andrzej Misiek, Alan Matelski oraz Jędrzej Molicki. Marcinkowski pewnie wywalczył pierwszy tytuł mistrza powiatu poznańskiego pokonując Miśka 6/3 6/2. Trzecie miejsce wywalczył Matelski.

Kolejne rywalizacje odbywały się w kategoriach + 50 mężczyzn, open kobiet w grze podwójnej oraz w kategorii, która przyciąga coraz więcej miłośników tenisa do rywalizacji w turniejach – pomarańczowej dla początkującej młodzieży i dorosłych. W pierwszej z wymienionych kategorii zwyciężył Wojciech Michalski, drugie miejsce zajął Janusz Nowicki, na trzecim miejscu uplasował się Waldemar Szmalc. Kategorię Pań zdominowała para Krystyna Piaskowska i Małgorzata Grzybek. Drugie miejsce zajęły Violetta Stróżyk w parze z Iwoną Kowal. Trzecie miejsce zajęły Dorota Urbańska i Joanna Paprocka. W kategorii singlowej dla początkujących po bardzo wyrównanych pojedynkach w grupach oraz udanym rewanżu w meczu półfinałowym i finałowym zwyciężyła Violetta Stróżyk. Bartosz Czerwiński w swoim pierwszy turnieju zajął drugie miejsce. Trzecia była Dorota Urbańska.

W trakcie, gdy w niedzielę na kortach toczyły się mecze o najwyższą stawkę do rywalizacji przystąpiły dzieci w dwóch kategoriach wiekowych: 7-8 latki oraz 9-10 latki. Walka o pierwszy tytuł mistrza powiatu poznańskiego była niezwykle interesująca.  Najmłodsi gracze rywalizowali w grupach, najlepsi zagrali w finałach. Emocję udzielały się uczestnikom, ale też dumnym rodzicom.  Gratulacje z należą się dla wszystkich uczestników imprezy. Najlepsi okazali się jednak Bruno Kokot, a kolejno za nim bliźniaczki Oliwia Kasprzyk na drugim miejscu i Amelia Kasprzyk na trzecim miejscu w kategorii dla najmłodszych. Kategoria do lat 10 rozegrała swój finał na korcie centralnym przed liczną publicznością zgromadzoną na obiekcie. W finale zwyciężył Adam Marcinkowski pokonując Zachariasza Rytelewskiego 4/1. Trzecie miejsce zajął Tomasz Berkieta. Czwarta była Zuzanna Kubacha.

Kolejna impreza z cyklu „III AMW w Tenisie VW Rzepecki – Mroczkowski” odbędzie się w 8-9 czerwca, a gospodarzem imprezy będzie prezydent miasta Kalisza. Tym razem do rywalizacji przystąpią mężczyźni w kategoriach open, +40 w grze pojedynczej oraz open w grze podwójnej.