Mieszkanie 2-pokojowe: dobry wybór na każdy czas


Nieduże lokale mieszkalne są bardzo popularne – to doskonały wybór zarówno dla klientów inwestycyjnych, jak i osób poszukujących swojego pierwszego M. Warto zajrzeć do oferty najnowszej inwestycji od Quadro Development w Poznaniu. W budynku wielorodzinnym, zlokalizowanym przy ulicy Głównej znajdzie się aż 31 mieszkań 2-pokojowych, a duża część z nich jest nadal w sprzedaży.

Nieduże mieszkanie o powierzchni do 50 mkw., w lokalizacji z potencjałem to niemal zawsze trafny wybór. – Dziś wielu klientów musi bardzo się starać, by „wypracować” zdolność kredytową, a następnie dobrać do niej wymarzone M. Bardzo wiele czynników, np. wysokie stopy procentowe i inflacja, czy rosnące ceny nieruchomości mają finalny wpływ na to, jaką decyzję podejmują analitycy bankowi w sprawie kredytu hipotecznego. Dlatego warto wybrać mniejsze mieszkanie, ponieważ jego cena jest nieco niższa. Nasza poznańska inwestycja Rynek Wschodni z pewnością spełni takie oczekiwania, ponieważ mamy szeroki wybór lokali 2-pokojowych o powierzchni do 43 mkw. Każde takie mieszkanie ma ogródek lub balkon, a ceny zaczynają się od 361 920 zł brutto, co jest bardzo konkurencyjną ofertą na poznańskim rynku mieszkaniowym – mówi Marek Smogór, reprezentujący Quadro Development.

Zaletą mieszkań 2-pokojowych jest duży potencjał inwestycyjny. Co to oznacza w praktyce? Jeśli właściciel będzie w przyszłości poszukiwał większego lokum, to z pewnością znajdzie najemców do mieszkania z 2 pokojami. Takie mieszkanie można też sprzedać z zyskiem, bowiem ceny nieruchomości rosną z kwartału na kwartał. To pokazuje wiele raportów, chociażby GUS, czy rankomat.pl. W związku z tym, warto zwrócić uwagę na najnowszy projekt od Quadro Development. Powstanie budynek wielorodzinny, a w nim 47 mieszkań, od 29 do 89 m kw. Klienci mają do wyboru lokale 2-pokojowe, ale też większe powierzchnie. Inwestycja znajduje się u zbiegu ulicy Smolnej i Głównej w Poznaniu, tuż obok kameralnego rynku o nazwie Rynek Wschodni i właśnie stąd pochodzi nazwa najnowszego projektu mieszkaniowego. Prace związane z budynkiem wielorodzinnym są zaawansowane. Planowane zakończenie realizacji to druga połowa 2023 roku.

W kontekście potencjału inwestycyjnego, warto zwrócić uwagę na lokalizację. – Blisko budowanego osiedla znajduje się przystanek autobusowy, a w przyszłości miasto Poznań zamierza przedłużyć linię tramwajową z pętli Zawady do stacji Poznań Wschód. Wystarczy jedynie 5 minut jazdy autem, by dotrzeć do Ronda Śródka, skąd można trafić w różne miejsca w Poznaniu. W zasięgu kilkunastu minut drogi jest kompleks rekreacyjny Malta, czy liczne trasy rowerowe. Ponadto mówimy o jednym z największych rynków mieszkaniowych, w którym nie zabraknie najemców, chociażby ze względu na to, że Poznań jest miastem akademickim. Stąd nieduże, kompaktowe mieszkanie w stolicy regionu wielkopolskiego to dobry wybór – wyjaśnia Marek Smogór z Quadro Development.

W 2022 roku zgodnie z planem oddaliśmy kolejną inwestycję w Poznaniu, Rezydencja Winiary. Aktualnie skupiamy się na projekcie mieszkaniowym przy ulicy Smolne j/ Głównej, o nazwie Rynek Wschodni. Niedługo będziemy poszerzać naszą ofertę, nad czym pracujemy – podsumowuje przedstawiciel Quadro Development.

Dodaj komentarz