Maltanka pojeździ dłużej


Najbliższy weekend (29-30 września) będzie ostatnim, gdy na trasę wyjadą turystyczne tramwaje linii „0” oraz autobusy „100”.

Pojazdy tradycyjnie w trasę wyruszą z ulicy Gajowej, gdzie znajduje się nieczynna zabytkowa zajezdnia tramwajowa.  Bimby wyruszą o godz. 17. i 19., a także o 21. – w ramach poznawania miasta nocą. Natomiast w niedzielę pojadą one o godzinie 13. i 15. Obsługiwane będą przez zabytkowe pojazdy, np. wagony z Konstalu, typu N, a także 102N. Po drodze będzie można zajrzeć do Muzeum Komunikacji (przy zajezdni MPK – Głogowska). Oprawę przejazdu tradycyjne już zapewniają członkowie Klubu Miłośników Pojazdów Szynowych. Przewodnikami będą też dla tych miłośników komunikacji, którzy zdecydują się przejechać rekreacyjnie historycznymi autobusami linii 100 np. jelczem, nazywanym „ogórkiem”: z racji owalnych kształtów pojazdu, czy ikarusem. Autobusami tymi odwiedzić będzie można również atrakcyjne miejsca Poznania, m. in. Stare Miasto, Ostrów Tumski, Cytadelę, czy Maltę.

Najbliższy weekend nie będzie jednak ostatnim dla kolejki Maltanki. Póki jest względnie ciepło, chętnie z tej kolejki wąskotorowej korzystają poznaniacy, którzy chcą odwiedzić nowe ZOO. A kolejka „Maltanka”, mimo że kursują po niej wolno jadące ciuchcie, jednak najszybciej dowiezie pasażerów do tego atrakcyjnego miejsca. Po drodze jest jeszcze widok na Maltę i bogactwo zieleni, która przybiera teraz najpiękniejsze barwy złotej jesieni.

Maltanka będzie jeszcze jeździć przez trzy najbliższe październikowe weekendy.

 

Tekst i zdjęcia: Andrzej Świątek

Dodaj komentarz