Lech – Górnik 0:0. Zapis meczu

W 3. kolejce T-Mobile Ekstraklasy Lech Poznań na własnym boisku zmierzy się z Górnikiem Zabrze. Na mecz do soboty sprzedano ponad 19 tysięcy biletów. Ale chyba najważniejszą informacją jest podpisanie umowy z Piotrem Reissem, to niewątpliwie hit letniego okienka transferowego. Podpis popularnego “Reksia” wywołał chyba większe emocje niż mecz z Górnikiem Zabrze.

90′ plus 2′ Mecz kończy się remisem 0:o. Lech traci pierwsze punkty w tym sezonie. Piłkarzy żegnają gwizdy.

90′ Sędzia doliczył dwie minuty.

89′ Strzał Możdżenia z linii pola karnego bramkarz Górnika wybija na róg

85′ Antoni Łukasiewicz zmienił Bartosza Iwana

81” Na boisku pojawia się Vojo Ubiparip, który zmienia Toneva

78′ Wołąkiewicz fauluje w pobliżu pola karnego. Rzut wolny dla Górnika Zabrze. Piłka trafia w mur Lecha.

73′ Zamieszanie na polu bramkowym Lecha, jednak największym refleksem wykazał się Burić, który wyłapał piłkę zmierzającą do bramki.

70″ Paweł Olkowski został zmieniony przez Przemysława Oziębłę.

60′ Bartosz Bereszyński zmienia Lovrencsica, który w tym meczu był tylko cieniem zawodnika ze spotkania z Ruchem.

59′ Co raz groźniejsze akcje pod bramką Lecha.

57′ Paweł Olkowski strzela z narożnika pola karnego z trudem broni Burić.

54′ Na czystą pozycję wyszedł Nakoulma, ale na posterunku był Burić.

50″ Aleksander Kwiek obejrzał żółtą kartkę.

48′ Lovrencsics strzela z pola karnego znowu na miejscu jest Skorupski.

47′ Lekki strzał Możdżenia broni bez problemu Skorupski.

46′ Drugą połowę rozpoczyna Górnik Zabrze. W Lecu jedna zmian Na boisku pojawił się Mateusz Możdżeń, który zastąpił słabo spisującego się Łukasza Drewniaka.

45′ plus 1′ Koniec pierwszej połowy

45′ plus 1′ Milik zza pola karnego oddał silny strzał. Burić wybił w bok

45′ Sędzie doliczył jedną minutę do czasu gry

45′ Ceesay po faulu zobaczył żółtą kartkę (2 w sezonie)

38′ Tonev strzela zza linii pola karnego, ale bardzo słabo i niecelnie.

29′ Mecz głównie toczy się w środku boiskaa

19′ Strzał zza pola karnego Kwieka broni Burić

13′ Precyzyjne dośrodkowanie Heriqueza do Ślusarskiego. Strzał głową bramkarz Górnika wybił nad poprzeczką na róg.

9′ Dwa rzuty różne dla Górnika bez zagrożenia dla bramki Lecha

6′ Po faulu od tyłu na Loverencsicsu kartkę żółtą obejrzał Milik

4′ Po faulu na Tonevie potrzebna byłą pomoc medyczna

1′ Lech rozpoczął mecz.

5 minut do rozpoczęcia meczu

Składy:

Lech: Jasmin Burić –  Kebba Cassey, Hubert Wołąkiewicz, Manuel Arboleda, Luis Henriquez –  Szymon Drewniak, Łukasz Trałka, Rafał Murawski – Gergeo Lovrencsiscs, Bartosz Ślusarski, Aleksandar Tonev

Górnik: Łukasz Skorupski –  Michał Bemben, Adam Danch, Oleksandr Shevelyuknih, Seweryn Gancarczyk – Mariusz Przybylski, Aleksander Kwiek – Paweł Olkowski, Bartosz Iwan, Niguimbe Nakoulma – Arkadiusz Milik