Łacina może rozpocząć budowę


Firma Apsys Polska uzyskala pozwolenie na budowę Centrum Handlowego Łacina. Prace rozpoczną jeszcze w tym roku. Otwarcie przewidywane jest na 2014 rok. Koszt inwestycji to 350 mln euro.

Nowe centrum handlowe zostanie wybudowane w strategicznej części Poznania, na prawym brzegu Warty, 10 minut od Starego Miasta, tuż przy Rondzie Rataje, w bezpośrednim sąsiedztwie Dworca Autobusowego. Położenie niemal w samym sercu miasta zagwarantuje dogodny dojazd wieloma środkami komunikacji miejskiej, jak również samochodem. Z łączną powierzchnią najmu wynoszącą 95 tysięcy m2 Łacina będzie jednym z największych i najnowocześniejszych centrów handlowo-rozrywkowych w Polsce. Jednocześnie stanowić będzie europejski przykład śródmiejskiego centrum nowej generacji, w którym istotną rolę odgrywa nowoczesna architektura.

Łacina ma przyciągać Klientów bogatą i różnorodną ofertą handlową obejmującą niemal wszystkie rodzaje artykułów – od spożywczych, poprzez odzież, obuwie, multimedia, książkii prasę, kosmetyki, artykuły dla dzieci i niemowląt aż po wyposażenie wnętrz. Planowanych jest 300 punktów handlowych i usługowych, w tym 220 butików oraz 55 sklepów o średniej i dużej powierzchni. Powstanie tu Aleja Mody skupiająca na obszarze o powierzchni 25 tys. m2 znane marki odzieżowe. Część restauracyjna pomieści 25 restauracji i punktów gastronomicznych. W Łacinie znajdą się między innymi: Carrefour, Leroy Merlin, Electro World, Empik, Smyk, Sephora, Douglas, H&M, C&A, Mango, Deichmann, Apart, W. Kruk oraz Multikino z 11 nowoczesnymi salami.

Inwestorem projektu jest francuska firma Apsys Group specjalizująca się w rozwoju centrów handlowych i zarządzaniu nimi w Polsce, Francji i Rosji. Apsys Polska jest deweloperem i zarządcą 15 centrów handlowych w Polsce i Rosji o łącznej powierzchni ponad 700 tysięcy m2. Firma zapewnia kompleksową obsługę centrów, począwszy od tworzenia studiów wykonalności inwestycji, strategii ich rozwoju, przez zarządzania umowami najmu, tworzenie i wdrażanie strategii marketingowych, po techniczne utrzymanie obiektów. Flagowym projektem firmy w Polsce jest wielofunkcyjne centrum handlowe Manufaktura w Łodzi.

Dodaj komentarz