Kwalifikacje Powiat Poznański Open 2015 już bez Polek

Niestety w niedzielę z kwalifikacji do II Międzynarodowego Turnieju Tenisowego ITF Powiat Poznański Open 2015, które rozgrywane są w CT Sobota k. Poznania odpadły ostatnie Polki. Oznacza to, że w turnieju głównym zobaczymy tylko Katarzynę Piter i Magdalenę Frech.

Justyna Jegiolka - Powiat Poznański Open 2015
Katarzyna Kawa po dokończeniu przerwanego w sobotę meczu z Ganną Poznikhirenko i wygranej 4:6, 6:0, 6:3, niespodziewanie nie sprostała Czeszce Pernilli Mendesovej. Poznanianka przegrała  3:6, 4:6.  Szybko z turniejem pożegnały się dwie inne Polki. Joanna Dobrowolska w meczu z Ekateriną Alexandrovą ugrała tylko seta, a Justyna Jegiołka w starciu z Martiną Borecką trzy sety.

W międzyczasie odbyło się losowanie turnieju głównego, którego gościem była Angelique Kerber. Więcej pisaliśmy o tym tutaj. Poznaliśmy także drabinkę turnieju deblowego. Zagra w nim 10 polskich tenisistek. W gronie faworytów będzie Piter, której partnerką będzie Barbora Krejcikova, ubiegłoroczna triumfatorka gry podwójnej.

Pierwsze spotkania turnieju głównego  zaplanowano na poniedziałek godz. 11:00, a po południu pierwsze mecze Polek w turnieju deblowym. Natomiast hit turnieju spotkanie rozstawionej z numerem pierwszym Sesil Karatantcheva z Katarzyną Piter w I rundzie zaplanowano na wtorek.