Angelique Kerber rozlosowała drabinkę PPO 2015


Dużym zainteresowaniem kibiców tenisa cieszyło się spotkanie z 13. rakietą światowego rankingu Angelique Kerber, które było połączone z losowaniem drabinki głównej II Międzynarodowego Turnieju Tenisowego ITF Powiat Poznański Open 2015. Turniej rozgrywany będzie do 2 sierpnia na kortach Centrum Tenisowego Sobota.

Angelique Kerber - Powiat Poznański Open 2015

Uroczyste losowanie z udziałem 13. rakiety światowego rankingu Angelique Kerber odbyło się dziś w CT Sobota. Spotkanie z czołową tenisistką świata spotkało się z dużym zainteresowaniem kibiców. – Jest mi bardzo miło, że organizatorzy zaprosili mnie na uroczystość losowania PPO. Większość kibiców nie wie jak to się odbywa i na czym polega. Dziś mogli na żywo to obserwować. Cieszę się, że jest taki turniej kobiecy, z tak wysoką pulą nagród. W swojej Akademii w Puszczykowie też organizujemy turniej cyklu ITF, ale z pulą nagród 10 tysięcy dolarów. Takie turnieje to dobra promocja naszej dyscypliny – mówiła po losowaniu Kerber.

Podczas losowania okazało się, że rozstawiona z numerem pierwszym Sesil Karatantcheva będzie rywalką Katarzyny Piter już w I rundzie. Zaplanowany na wtorek pojedynek Polki z Bułgarką to jeden z najciekawiej zapowiadających się meczów pierwszej rundy.

 – Po pierwsze to wspaniałe, że mogę tu zagrać. Możliwość pokazania się kibicom z rodzinnego miasta zawsze dodatkowo mnie mobilizuje. Liczę na doping kibiców. Co do losowania, to wszystkie zawodniczki w drabince są w moim zasięgu. Jeśli zagram swój tenis, będę skoncentrowana to mogę wygrać z każdym. Grałam z Sesil ostatnio dwa razy, znam jej mocne i słabe strony. Jestem optymistką – powiedziała po losowaniu Katarzyna Piter.

Katarzyna Piter - Powiat Poznański Open 2015

Sporo emocji powinno być także w spotkaniach Magdaleny Fręch z Rominą Oprandi, czy Kristiny Kucovej z Stephanie Vogt.

Angelique Kerber - Powiat Poznański Open 2015 foto 02

Angelique Kerber - Powiat Poznański Open 2015 foto 03

Niestety,  ma już Polek w turnieju kwalifikacyjnym PPO. Katarzyna Kawa po dokończeniu przerwanego wczoraj meczu z Ganną Poznikhirenko i wygranej 4:6, 6:0, 6:3, niespodziewanie nie sprostała Czeszce Pernilli Mendesovej. Poznanianka przegrała  3:6, 4:6.
Szybko z turniejem pożegnały się dwie inne Polki. Joanna Dobrowolska w meczu z Ekateriną Alexandrovą ugrała tylko gema, a Justyna Jegiołka w starciu z Martiną Borecką trzy.

Poznaliśmy także drabinkę turnieju deblowego. Zagra w nim 10 polskich tenisistek. W gronie faworytów będzie Piter, której partnerką będzie Barbora Krejcikova, ubiegłoroczna triumfatorka gry podwójnej (w parze z Aleksandrą Krunić).
Jutro pierwsze mecze o godz. 11.00. Po południu zapraszamy do kibicowania Polkom w turnieju deblowym.

oprac. tww, fot. Biuro Prasowe PPO

Dodaj komentarz