Książki LEGO jako uzupełnienie zestawów


Klocki LEGO stały się międzynarodowym fenomenem, którego popularność nie maleje. Wokół nich powstała cała kultura, a postacie spotykane w zestawach zabawkowych przeniosły się również na strony książek.

Lego

Klocki wspierające rozwój dziecka

Zabawy z użyciem klocków LEGO wpływają bardzo dobrze na rozwój dziecka.

Przede wszystkim pobudzają jego ciekawość, kreatywność oraz uczą używać wyobraźni. Dziecko ćwiczy skupienie oraz planowanie, rozwija swoje umiejętności motoryczne i obserwuje skutki danego działania.

Klocki LEGO angażują zmysły najmłodszych i są okazją to zaciekawienia światem. Za ich pomocą możemy uczyć poprzez zabawę np. klocki Duplo dedykowane najmłodszym występują w tematycznych zestawach, które można wykorzystać do uczenia języka obcego.

Firma LEGO sięga dalej

Po fenomenie na całym świecie dzięki prostym zestawom klocków, firma LEGO zaczęła produkować całe zestawy tematyczne.

Za pomocą najróżniejszych elementów powstają już nie tylko nowe konstrukcje, ale też całe uniwersa, które mogą być rozbudowane o kolejne fragmenty. Jako jedne z pierwszych zestawów pojawiło się LEGO City oraz LEGO Friends.

Produkty dla siebie odnajdą fani książek oraz filmów. Możemy kupić zestawy nawiązujące do różnych miejsc na świecie, kultur oraz epok.

LEGO nie poprzestaje na rozpieszczaniu klientów. Wypuszczone zostały również książki fabularne.

W książkach lub komiksach głównymi bohaterami są figurki ze znanych zestawów. Poznajemy ich przygody, charaktery oraz odkrywamy tajemnice.

Co więcej książki wydawane są w pakiecie z figurkami posiadającymi różne atrybuty. Dzięki temu możemy w nasze zestawy wprowadzić bohaterów, których jeszcze nie było.

Zafascynowane nowością dziecko będzie mogło, już poza fabułą, tworzyć kolejne historie postaci.

Książki LEGO można kupić m.in w sieci sklepów Empik.

Wyobraźnia nie ma granic

Książki fabularne poza tym, że stanowią ciekawy dodatek do zestawów, są kolejną motywacją do tworzenia. Czytelnik, który dał się wciągnąć w fabułę na pewno będzie chciał doświadczyć jeszcze więcej z uniwersum LEGO.

A to pierwszy krok do jeszcze większego pobudzenia wyobraźni.

Poza książkami fabularnymi możemy odnaleźć też katalogi, które zawierają inspirację do tworzenia ciekawszych konstrukcji. Część nich opiera się na budowlach z podstawowych zestawów, a część odnosi się do konkretnych kolekcji.

LEGO to produkt, który został stworzony dla każdego użytkownika, w nich nie ma górnej granicy wieku. Na pewno każdy z nas miał okazję poznać bliżej świat tych fantastycznych klocków.

Teraz czas zaprosić dzieci do nieograniczonej krainy kreatywności. Niech młody architekt wyobraźni zapozna się z niesamowitą przygodą dzięki książce, a następnie sam zacznie tworzyć własny świat. 

Dodaj komentarz