Koniec sezonu zasadniczego w Lidze Amatorskiej Koszykówki o Puchar Rektora PP

Koszykarze Constructy Plus dzięki wygranej w ostatnim meczu sezonu zasadniczego z Chicago Ból 79:59 do fazy play-off dziewiątej edycji Ligi Amatorskiej Koszykówki o Puchar Rektora Politechniki Poznańskiej przystąpią z numerem pierwszym. Początek fazy play-off w piątek, 21 kwietnia 2017 roku w hali sportowej Politechniki Poznańskiej przy ul. Jana Pawła II.

Już w pierwszych minutach hitu ostatniej kolejki sezonu zasadniczego koszykarze Constructy Plus uzyskali kilkupunktową przewagę. Do przerwy przewaga obrońców mistrzowskiego tytułu wzrosła do 9 oczek, kiedy to na tablicy wyników było 38:29. W ekipie Constructy najlepiej punktowali w tym meczu Michał Kaczmarek i Krystian Jankowski, którzy w przekroju całego spotkania zdobyli dla swojego zespołu odpowiednio 20 i 17 punktów.

Po zmianie stron lepszy okres gry zanotowali gracze Chicago. Dzięki skutecznej grze Piotra Gacka, który tylko w trzeciej odsłonie spotkania zdobył 15 ze swoich 25 punktów w meczu, koszykarze Chicago Ból zmniejszyli ponoszone straty do 49:52. W czwartej kwarcie meczu z powodu przekroczonego limitu przewinień, plac gry opuścić musieli najlepiej punktujący w ekipie Chicago – Piotr Gacek i Konrad Rzeczkowski. Wykorzystali to rutyniarze z Constructy, którzy wygrali pewnie ostatnią odsłonę spotkania aż 27:10 i cały pojedynek 79:59. Zwyciężając w tym meczu, koszykarze Constructy zapewnili sobie udział w tegorocznym play-offs z numerem 1, a zawodnicy Chicago Ból przystąpią do dalszej rywalizacji z pozycji numer 2.

Rywali dla obu zespołów wyłonił bezpośredni pojedynek pomiędzy drużynami Lobos Locos i X-Team. Początek spotkania należał do graczy Wilków, którzy wygrali pewnie pierwszą kwartę meczu  19:11. W ekipie gospodarzy wyróżniał się w tym fragmencie gry Paweł Waliszewski, który zdobył w niej 10 z 19 punktów swojego zespołu. Kolejne odsłony spotkania należały już jednak do zawodników X-Teamu. W ekipie gości formą strzelecką błysnął Łukasz Barański, autor 23 oczek, a double-double z dorobkiem 10 punktów i 13 zbiórek zanotował w tym pojedynku Tomasz Płosajkiewicz. Do przerwy koszykarze X-Temu zmniejszyli ponoszone straty 26:29, a w trzeciej odsłonie spotkania wyszli na prowadzenie 51:46. W ostatniej części rywalizacji, koszykarze X-Teamu dorzucili do swojej przewagi kolejnych 5 oczek i pokonali pewnie ekipę Lobos Locos 72:62. Najwięcej punktów dla pokonanych zdobyli w tym meczu Artur Aksiutin i Adrian Kieszkowski – po 15. Dzięki wygranej zawodnicy X-Teamu przystąpią do fazy play-offs z numerem 7, a gracze Lobos Locos z numerem 8. Ich rywalami będą odpowiednio zespoły Chicago Ból i Constructa Plus.

W pozostałych dwóch spotkaniach koszykarze Hoppecke Basket Team pokonali weteranów z Goggle  65:53, a zawodnicy Wyrzutków ekipę WLT 49:35. Najwięcej punktów w zwycięskich zespołach zdobyli – Adam Zieliński (Hoppecke Basket Team) 24 i Tomasz Boch (Wyrzutki) 16. Warto odnotować również, że w pojedynku z zespołem Goggle, aż trzech zawodników ekipy Hoppecke Basket Team zakończyło rywalizację z double-double. Najlepsze osiągnięcia zanotował wspomniany wcześniej Adam Zieliński, który do 24 zdobytych punktów dołożył również aż 22 zbiórki. 16 punktów i 11 zbiórek oraz 10 punktów i 10 zbiórek uzyskali także Piotr Bębenkowski i Mikołaj Plackowski.