Koncert wrzesińskich siatkarzy. Warta Zawiercie bez szans (GALERIA)

Wrzesińscy kibice nie mogli wymarzyć sobie lepszej końcówki I rundy siatkarskiej 1. Ligi. W sobotę, 19 grudnia APP Krispol wygrał drugi mecz z rzędu 3:0. Tym razem pomarańczowi lepsi od wyżej notowanej ekipy Aluronu Virtu Warty Zawiercie.

APP Krispol Września 07

13. kolejka: APP Krispol Września – Aluron Virtu Warta Zawiercie 3:0 (25:12, 25:20, 25:20)

MVP meczu: Moustapha M’baye (APP Krispol)

Przebieg 1 set: 4:0, 8:5, 12:6, 16:19, 19:11, 23:11, 25:12

Pierwsza odsłona pojedynku to koncert gospodarzy. Od mocnego i skutecznego uderzenia rozpoczął Marcin Iglewski (4:0). Zmotywowani gracze Gerymskiego systematycznie powiększali przewagę. Po kolejnym punkcie Moustaphy M’baye Aluron tracił już sześć oczek. Seria Dobosza w końcówce nie pozostawiła złudzeń (25:12).

Przebieg 2 set: 3:2, 6:6, 8:7, 10:10, 12:13, 16:14, 19:15, 21:16, 23:18, 25:20

APP Krispol nie spoczął na laurach, poszedł za ciosem. Na pierwszej przerwie technicznej prowadzili jednym oczkiem, a na drugiej dwoma. Kluczowa okazała się seria od stanu 15:14 do 20:15. Igła atakował, M’Baye zablokował a Szymeczko popisał się asem. Kolejny potrójny blok wrześnian i as Banasiaka przypieczętowały drugi set dla wrześnian (25:20).

Przebieg 3 set: 3:6, 5:8, 8:9, 10:10, 13:11, 15:12, 20:17, 22:18, 23:19, 25:20

Najwięcej emocji w ostatniej trzeciej partii. Rywale próbowali odwrócić losy pojedynku. Prowadzili 8:5. Jednak na więcej wrześnianie nie pozwolili. Wyrównali przy stanie 10:10. Chwilę później prowadzili 15:12 po ataku Dobosza. Siatkarze Gerymskiego nie wypuścili pewnego zwycięstwo i szybko ograli drużynę z Zawiercia 3:0, w ostatnim do 20. Licznie zgromadzeni kibice dostali wymarzony prezent na Święta, a przed meczem każdy słodycze i kartkę z życzeniami. Rok 2015 kończymy na szóstej pozycji z małą stratą do czołówki.

Skład wrześnian: Moustapha M’baye, Marcin Iglewski, Damian Dobosz, Mateusz Jasiński, Bartosz Zrajkowski, Wiktor Matuszak (libero) oraz Błażej Szymeczko, Adam Banasiak, Łukasz Karpiewski,

Trener: Sławomir Gerymski

Skład gości: Mateusz Leszczewski, Kamil Długosz, Alan Wasilewski, Łukasz Swodorczyk, Łukasz Kaczorowski, Dawid Ogórek (libero) oraz Grzegorz Wójtowicz, Michał Mysera, Marcin Kantor, Paweł Filipowicz (libero), Maciej Janikowski, Jarosław Maciończyk, Maciej Janikowski,

Trener: Dominik Kwapisiewicz