Kibice Lecha wybiorą organizację, której logo pojawi się na froncie koszulek w meczu z Hapoelem


O Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę:

Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę od ponad 30 lat chroni dzieci przed przemocą i wykorzystaniem seksualnym. Zapewnia dzieciom i ich opiekunom wsparcie, profesjonalną pomoc psychologiczną i prawną. Uczy dorosłych, jak mądrze i skutecznie reagować na przemoc wobec dzieci oraz co robić, gdy podejrzewają, że dziecko jest krzywdzone.

Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę od blisko 14 lat prowadzi też 116 111 – telefon zaufania dla dzieci i młodzieży. Tylko w 2021 roku, działając w trybie 24/7, konsultanci telefonu 116 111 przeprowadzili 57621 rozmów, odpowiedzieli na 9232 wiadomości online i aż 823 razy interweniowali w sytuacji zagrożenia zdrowia lub życia dziecka. Więcej: fdds.pl

O CukierAsach:

CukierAsy to Stowarzyszenie Rodziców i Opiekunów Dzieci z Cukrzycą, którego głównym zadaniem jest niesienie wielowymiarowego wsparcia dzieciom chorym na nieuleczalną chorobę, jaką jest cukrzyca typu 1. To również aktywizacja dzieci do uprawiania sportu, co jest niezwykle ważnym elementem codziennej terapii cukrzycy. CukierAsy są organizatorem największej w Europie imprezy piłkarskiej dla dzieci z cukrzycą – Czerwonej Kartki dla Cukrzycy, która odbywa się co roku w Suchym Lesie k. Poznania.

O Fundacji DKMS:

Misją Fundacji DKMS jest pomoc każdemu pacjentowi walczącemu z nowotworem krwi, który potrzebuje wsparcia „bliźniaka genetycznego”, czyli przeszczepienia krwiotwórczych komórek macierzystych od niespokrewnionego dawcy szpiku. Jest ona realizowana poprzez działania edukacyjne w zakresie idei dawstwa szpiku, obalanie krążących na ten temat mitów oraz zachęcanie do zostania potencjalnym dawcą szpiku. Każda nowa osoba, która zarejestruje się w bazie dawców szpiku, zwiększa szansę na to, że pacjent walczący z nowotworem krwi otrzyma swoją szansę na powrót do zdrowia – mimo tego, że na całym świecie jest ponad 39 milionów potencjalnych dawców szpiku, w bazie Fundacji DKMS ponad 1,8 mln osób, to nadal nie wszyscy pacjenci znajdują swojego „bliźniaka genetycznego”.

Fot. www.lechpoznan.pl

Więcej na kolejnych stronach tego artykułu:

Dodaj komentarz