Kejtrówka i Latające Psy na Cytadeli


Pokazy psich umiejętności, porady na temat zwierząt, warsztaty i konkursy dla dzieci – to i wiele innych atrakcji czeka na poznaniaków i poznanianki na Cytadeli podczas Kejtrówki. Tradycyjnie można będzie zobaczyć też latające psy, czyli czworonogi, które zmierzą się w dyscyplinie dogfrisbee. Impreza odbędzie się w najbliższy weekend.

Coroczna Kejtrówka, czyli piknik dla właścicieli i miłośników psów odbywa się w ramach miejskiego programu „Kejter też poznaniak”. Jak zawsze na uczestników wydarzenia czeka wiele atrakcji. Zobaczyć będzie można m.in. widowiskowe pokazy psów pasterskich i ratowniczych. Zaprezentowane zostaną także dyscypliny sportowe, w których biorą udział czworonogi (np. FlyBall).

W programie imprezy znalazły się również liczne prezentacje i prelekcje, poruszające m.in. kwestie mowy ciała oraz zmysłów psa czy kynoterapi i kynoedukacji. Będzie można także zasięgnąć porady weterynaryjnej i behawioralnej, np. na temat opieki nad zwierzęciem, w tym zasad pielęgnacji. Chętni dowiedzą się m.in, jak skutecznie przywoływać czworonoga oraz poznają sygnały ostrzegawcze i uspokajające.

Więcej na kolejnych stronach tego artykułu:

Dodaj komentarz