Katarzyna Lachman 5 zawodniczką Pucharu Europy Kadetek!!!

W rozgrywających się w Poznaniu zawodach Pucharu Europy Kadetek we florecie kobiet, górowały Polki, aż 7 znalazło się w szerokim finale, a wśród nich na 5 miejscu poznanianka Kasia Lachman!!! (tr. Krzysztof Szymkowiak).

To był dzień Kasi – zawodniczki sekcji szermierczej AZS AWF Poznań, nad którą patronat sprawuje Nasz Głos Poznański!!! Poznanianka już w fazie grupowej zaprezentowała wspaniałą formę, wygrywając wszystkie walki i rozstawiając się po grupach na 1 miejscu, ex aequo z Julią Chrzanowską (Budowlani Toruń) – liderką klasyfikacji generalnej juniorów młodszych. Niestety, kontuzja kolana, nasilająca się z walki na walkę, zmusiła Kasię do oddania pojedynku ćwierćfinałowego z zawodniczką z Wrocławia – Aleksandrą Frąckowiak, z którą jak twierdzi trener, gdyby nie kolano, spokojnie mogłaby wygrać…

W fazie grupowej, dobrze zaprezentowała się również Joanna Szymańska (tr. Krzysztof Szymkowiak), która wygrywając pięć z sześciu walk, po grupach zajmowała 12 miejsce. Asia przegrała, niestety, walkę o finałową ósemkę z Adrianną Frąckowiak (Wrocławianie) zajmując ostatecznie 16 miejsce.

W zawodach na poznańskich planszach startowały jeszcze dwie zawodniczki AZS AWF  Klaudia Adamska (tr. Tomasz Ciepły) oraz Luiza Stanisławska (tr. Luiza Wojewódzka). Klaudia przegrała pierwszą walkę pucharową nieznacznie 12:10 z reprezentantką Wielkiej Brytanii i zajęła 49 miejsce, Luiza natomiast uplasowała się 79 pozycji.