I LIGA Porażka na inaugurację

Nie udała się inauguracja sezonu I logi 2012/2013 Warcie Poznań. „Zieloni” przez większą część meczu walczyli jak równy z równym z Arką Gdynia, ale ostatecznie spotkanie zakończyło się zwycięstwem 2:0 ekipy z Trójmiasta.

arkawarta

Pierwszą bramkę Arka zdobyła w 60. minucie. Jej autorem został… obrońca Warty Grzegorz Bartczak. Były reprezentant Polski tak niefortunnie interweniował w polu karnym Radlińskiego, że piłka wpadła do siatki Warciarzy. Drugie trafienie dla gdynian padło 20 minut później. Chwilę wcześniej wprowadzony Brazylijczyk Marcus da Silva nie dał szans bramkarzowi Warty.

„Zieloni” chwilę po tej stracie próbowali się odgryźć, ale piękny strzał Tomasza Magdziarza wylądował tylko na poprzeczce. Warciarze mecz kończyli w „dziesiątkę”. Parę minut przed końcem spotkania czerwoną kartkę obejrzał Maciej Mysiak.

Arka Gdynia – Warta Poznań 2:0 (0:0)

Bramka: Grzegorz Bartczak (58. minuta – samobójcza), M. Da Silva (81. minuta)
Żółta kartka: Julien Tadrowski – Wojciech Trochim, Daniel Ciach, Łukasz Grzeszczyk, Adam Mójta
Czerwona kartka: Maciej Mysiak
Sędzia: Tomasz Kwiatkowski (Warszawa)
Widzów: 6887

Arka: Maciej Szlaga, Marcin Dettlaff, Bartosz Brodziński, Krzysztof Sobieraj, Julien Tadrowski, Piotr Tomasik (64. Marcin Radzewicz), Tomasz Jarzębowski, Radosław Pruchnik, Damian Krajanowski, Mateusz Szwoch (80. Silva), Maciej Górski (88. Dariusz Formella).

Warta: Łukasz Radliński, Adam Mójta, Daniel Ciach, Maciej Mysiak, Grzegorz Bartczak, Wojciech Trochim (73. Artur Marciniak), Łukasz Grzeszczyk, Alain Ngamayama, Tomasz Magdziarz, Piotr Giel (55. Bartłomiej Pawłowski), Michał Jakóbowski (66. Marcin Trojanowski).