Hokeiści Grunwaldu awansowali do półfinału

Mateusz Popiołkowski: – Pod koniec meczu stałem w bramce już pół przytomny, ale atmosfera nas poniosła. Bardzo dziękuję wszystkim kibicom, bo to nam pomogło zarówno teraz, jak i w pierwszym meczu. To był trudny mecz, bo nie siedziało nam dzisiaj, długo był remis, strzeliliśmy te decydujące bramki w ostatnich minutach. Jesteśmy pewni awansu, ale nie odpuszczamy, gramy o pełną pulę, chcemy wyjść z grupy z pierwszego miejsca.
Michał Kasprzyk: Jjestem bardzo szczęśliwi, że wygraliśmy i zapewniliśmy sobie awans. Szczerze przyznam, że pod koniec oddychaliśmy już rękawami. Czuliśmy też doping kibiców, za co serdecznie dziękuję. Już przed meczem trener rozrysował nam wszystkie krótkie rogi i cieszę się, że udało się te założenia zrealizować.

HC Mińsk – WKS Grunwald Poznań 2:4 (1:2)

Bramki dla Grunwaldu Poznań: 15′ Artur Mikuła, 20′ Mateusz Hulbój, 38′ 40′ Michał Kasprzyk

————

Niesamowity przebieg miało też drugie spotkanie drużyn z grupy A, w którym obrońcy tytułu, mistrzowie Szwecji, Partille SC, przegrywali już z Dinamo Ekaterinburg 0:5, a przed ostatnią kwartą 1:6. W ciągu ostatnich siedmiu minut zdobyli 6 bramek (w tym dwie w ostatnich 10 sekundach) i zremisowali 7:7.

W grupie B blisko półfinału jest drużyna SV Arminen Wiedeń. Prowadzeni przez poznańskiego trenera Dariusza Rachwalskiego mistrzowie Austrii (2019) odnieśli dwa zwycięstwa i z 10 punktami prowadzą w swojej grupie. Na kolejnych miejscach, z 6-punktową zdobyczą są zespoły z Madrytu i Hamburga.

W sobotę mecze w hali CityZen od godz. 9.00. Grunwald Poznań z Partille SC zagra o 12.45. Wyniki meczów w dopołudniowej sesji zdecydują o tym, kto będzie walczył w strefie medalowej, a kto o utrzymanie w Elicie.