Grunwald Poznań pokonał mistrza Rosji (ZDJĘCIA)

Udany początek Grunwaldu Poznań w Halowym Klubowym Pucharze Europy. Wojskowi po nerwowym meczu, pełnym emocji i bramek, pokonali mistrza Rosji Dinamo Stroitel Ekaterinburg 5:4. O 18.45 drugi mecz poznaniaków, rywalem będzie HC Mińsk. Zdjęcia z meczu na końcu artykułu.

Wojskowi rozpoczęli bardzo dobrze, bo już w 4. minucie zdobyli bramkę po dobrym wykończeniu akcji przez Mateusza Hulbója. Mistrzowie Rosji szybko jednak wyrównali, dwie minuty później Mateusza Popiołkowskiego pokonał kapitan gości Artem Borisov. W drugiej kwarcie atakowała raz jedna, raz druga drużyna, było sporo strzałów, ale dobrze spisywali się bramkarze. W 5. minucie Grunwald miał dwa krótkie rogi. Pierwszego nie wykorzystał, ale z drugiego bramkę zdobył Michał Kasprzyk i Wojskowi prowadzili 2:1. Dwie minuty później było już 3:1, po kolejnym krótkim rogu. Tym razem perfekcyjnie trafił Tomasz Dutkiewicz. Nie minęło 20 sekund, a było już 4:1 dla gospodarzy. Na indywidualną akcję zdecydował się Artur Mikuła i z ostrego kąta pokonał Artema Dryanitsyna. Do przerwy poznaniacy prowadzili z mistrzem Rosji 4:1.