Grubson, Rosalie., Sorry Boys i Paula Roma zagrają na Edison Festival 2023!


Grubson, Rosalie., Sorry Boys i Paula Roma dołączają do artystek i artystów, którzy wystąpią na Edison Festival w podpoznańskim Baranowie. Tegoroczny festiwal będzie się odbywał między 7 a 8 lipca nad Jeziorem Kierskim. To tam staną dwie sceny, na których wystąpią najlepsi polscy artyści i artystki. Jednodniowe bilety w cenie 129 zł i karnety za 189 zł są w sprzedaży na www.eventim.pl/goodtaste i www.ebilet.pl.

Edison Festival

Lipcowa, piąta edycja festiwalu to okazja do muzycznego spotkania z wieloma muzycznymi gatunkami. Obok gitarowych riffów rozbrzmią soul i R&B, alternatywny pop, a nawet hip-hop. Nie zabraknie miejsca na odkrywanie nowych nazwisk, o co od początku swojej historii dba Edison Festival. Do już ogłoszonych artystów – Much, ARS LATRANS Orchestra, Voo Voo, Mikromusic i Anity Lipnickiej – dołączają właśnie kolejni.

Pierwszego dnia festiwalu, w piątek 7 lipca, zagra jeden z najbardziej rozpoznawalnych polskich raperów, Grubson. Artystyczna droga, którą pokonał, może być mierzona w liczbie przebytych kilometrów, a obecnie każdy jego koncert to prawdziwe muzyczne wydarzenie. Jego albumy zdobywają serca fanów oraz uznanie branży muzycznej. Płyty Holizm oraz Gatunek L zostały nominowane do najważniejszej nagrody muzycznej Fryderyk w kategorii „Album roku – hip-hop”. Wydany jesienią 2020 roku album Akustycz(nie)Zupełnie to z kolei dowód na to, że GrubSon nie zamyka się na muzyczną różnorodność. Artysta przyznaje, że ten akustyczno-elektroniczny materiał to jego najbardziej osobista płyta w całej dotychczasowej karierze.

Piątek to także okazja do posłuchania na żywo jednego z najciekawszych głosów młodego pokolenia. Rosalie. to artystka, kompozytorka, autorka tekstów i producentka tworząca w nurcie R&B. Właśnie wydała singiel Iluzja zapowiadający album Motherlode, którego premierę zaplanowano na ten rok, a wydany w 2020 roku album IDeal został wyróżniony Fryderykiem w kategorii „Album roku – soul, R&B, gospel”. W 2022 roku światło dzienne ujrzały znakomite crossgatunkowe współprace z jej udziałem, m.in. Potrzeba skał z Królem i Jak ich tu pokochać z Tymkiem.

Czy jest ktoś, kto nie kojarzy przebojowego singla Absolutnie, absolutnie? Zespół Sorry Boys zagra go podczas drugiego dnia festiwalu, w sobotę 8 lipca. Jeden z najciekawszych zespołów na polskiej scenie alternatywno-popowej wydał w ubiegłym roku płytę Renesans promowaną singlem Mapy gwiazd. Od początku działalności trzon grupy stanowią: Bela Komoszyńska oraz Tomasz Dąbrowski i Piotr Blak. Ich debiutancka płyta Hard Working Classes ukazała się w 2010 roku, a wydany w 2013 roku album Vulcano ugruntował pozycję na rodzimej scenie. Do tamtej pory Sorry Boys regularnie meldują się na listach przebojów, zachwycając nietuzinkowymi połączeniami i hipnotyzującym głosem Beli.

Do line-upu lipcowego festiwalu dołącza również Paula Roma, artystka z łatwością łączy blues, soul i alternatywny pop. W podpoznańskim Baranowie wystąpi 8 lipca. W 2021 roku wydała epkę Cześć, tu Paula Roma, a w ubiegłym roku ukazał się jej pierwszy studyjny album. Płyta Cholerne pragnienie to efekt współpracy Pauli z Jurkiem Zagórskim. Z albumu pochodzą single Cześć, tu złość oraz Przez przypadki nagrane wspólnie z Rosalie. Mamy dla Czytelników dwa dwuosobowe karnety.

Edison Festival już po raz piąty odbywa się na terenie Best Western Hotel Edison, w otoczeniu Jeziora Kierskiego, które gwarantuje malowniczą scenerię i pozwala wyrwać się z miejskiej bieganiny. Ponieważ znajduje się zaledwie kwadrans jazdy samochodem od centrum Poznania, to idealne miejsce na weekendowy wypoczynek i relaks w rytm polskiej muzyki.

Program Edison Festival to nie tylko doskonałe koncerty, lecz także liczne dodatkowe aktywności, które będą ujawniane wraz z kolejnymi ogłoszeniami. Jednodniowe bilety w cenie 129 zł i karnety za 189 zł są w sprzedaży na www.eventim.pl/goodtaste i www.ebilet.pl.

Na wydarzenie zaprasza agencja koncertowa Good Taste Production. Partnerem pozostaje niezmiennie Best Western Hotel Edison w Baranowie.
Harmonogram koncertów:

7 lipca – Muchy, ARS LATRANS Orchestra, Voo Voo, Grubson, Rosalie.

8 lipca – Mikromusic, Anita Lipnicka, Sorry Boys, Paula Roma

Więcej informacji: www.edisonfestival.pl, www.instagram.com/edison_festival, www.facebook.com/EdisonFestivalTasteTheMusic

Regulamin imprezy: www.goodtaste.pl/regulamin.

 

Dodaj komentarz