Gdzie zjeść w Poznaniu według przewodnika Michelin?


W tym roku było głośno o poznańskiej gastronomii dzięki najnowszemu wydaniu przewodnika Michelin, w którym znalazło się aż 11 restauracji ze stolicy Wielkopolski, w tym jedna wyróżniona słynną gwiazdką. Teraz lokale przybliża magazyn Kukbuk.

Gdzie zjeść w Poznaniu według przewodnika Michelin?

Na stronie internetowej kulinarnego pisma można znaleźć przewodnik po najlepszych poznańskich lokalach polecanych przez recenzentów Michelin. W zestawieniu znalazło się 8 restauracji – 62 Bar & Restaurant, A Nóź Widelec, Delicja, NOOKS, Papavero, SPOT, The Time, Zen On.

– W wielu wyróżnionych lokalach punktem wyjścia są tradycyjne polskie i wielkopolskie smaki i lokalne, sezonowe produkty. Szefowie kuchni nie zatrzymują się jednak na znanych i lubianych klasykach. Szukają własnej drogi i eksperymentują, a wynikiem ich poszukiwań są dania, które kuchnię polską przedstawiają w najlepszym – i współczesnym – świetle. W przewodniku Michelin 2023 znalazły się też restauracje czerpiące z kuchni śródziemnomorskiej, a nawet taka, w której króluje ramen – czytamy na kukbuk.pl.

Z przewodnikiem można zapoznać się na stronie kukbuk.pl. Materiał powstał we współpracy z Polską Organizacją Turystyczną.

Fot. Polska Organizacja Turystyczna / Rafał Meszka

 

Dodaj komentarz