Gala Polskiej Mody (ZDJĘCIA)


22 edycja Gali Polskiej Mody udowodniła, że moda jest sztuką użytkową i może do nas mówić we wszystkich językach świata – wszystko za sprawą prezentacji 14-stu kolekcji nagrodzonych przez Kapitułę Polskiej Akademii Mody – organizatora wydarzenia, które odbyło się 28 kwietnia br. w Concordia Design w Poznaniu. Rangę gali podkreślili również goście, w tym senatorowie, ambasadorowie i posłowie.

Gala Polskiej Mody

W ramach 49 edycji Konkursu o Srebrną Pętelkę laureatkami głównych nagród zostały Oliwia Krokosz (kolekcja „Horrendus”) i Julia Moruha („Gentlewoman”). Wyróżnienia powędrowały do Michaliny Pikuzińskiej-Kaczmarek („Dea Magna”), Dominiki Chuchli („Soirée”) i Aliny Sposób („Real Love”) a dyplomy z podziękowaniami za udział w konkursie dostały Amelia Nowak („Angelic”) i Julita Opara („Wygoda ponad wszystko”). Nagroda imienia Jagody Komorowskiej wyróżniła Barbarę Chwesiuk (firma Bialcon, emanująca szkocką kratą kolekcja „Tartan”).

Statuetką Złotej Pętelki – najbardziej prestiżowym i pożądanym wyróżnieniem w świecie polskiej mody zostali uhonorowani: Julia Tomaszewska (autorska „Moja wizja”) i Dominik Górny (jako czwarty w historii dziennikarz i pierwszy Poznaniak). W finale podziwialiśmy pokaz sygnowany marką La Metamorphose, który pokazał, że sztuka projektowania łączy się z kreatywną wizją i magią stylu. Jej właścicielki: Ewa Gawkowska i Małgorzata Szczęsna, ambasadorki PAM otrzymały statuetkę Złotej Super Pętelki.

Więcej na kolejnych stronach tego artykułu:

Dodaj komentarz