Gala Karnawałowa online – transmisja koncertu Teatru Wielkiego w Poznaniu


Teatr Wielki w Poznaniu zaprasza na Galę Karnawałową, która odbędzie się w sobotę 30 stycznia 2021 r. W programie koncertu utwory m.in. Straussa, Bizeta czy Verdiego w wyśmienitym wydaniu. Bezpłatna transmisja koncertu na żywo udostępniona zostanie widzom za pośrednictwem kanału YouTube Teatru Wielkiego w Poznaniu.

 

 

Chociaż trwająca pandemia koronawirusa i związane z nią obostrzenia sanitarne nie pozwalają w tym roku na organizację imprez karnawałowych w tradycyjny sposób, Teatr Wielki w Poznaniu i tak postanowił zapewnić widzom rozrywkę na najwyższym poziomie. Jak mówią organizatorzy koncertu, nie ma karnawału bez Gali operowej, dlatego Teatr zaprasza na internetowe wydanie koncertu. Publiczność może liczyć na wspaniałe walce i marsze, porywające arie i ansamble. W programie przewidziano kompozycje Straussa, Bizeta, Delibesa, Verdiego, Gounoda i Offenbacha. Tak więc pomimo tego, że artyści spotkają się tym razem z publicznością tylko wirtualnie, zapowiada się koncert w doborowym towarzystwie.

Galę operową Teatru Wielkiego w Poznaniu poprowadzi Jaromir Trafankowski (baryton), a towarzyszyć mu będą Małgorzata Olejniczak-Worobiej (sopran), Magdalena Wilczyńska-Goś (mezzosopran) i Piotr Friebe (tenor). Orkiestrą Teatru Wielkiego w Poznaniu dyrygować będzie Aleksander Gref. Transmisja Gali Karnawałowej na żywo rozpocznie się o godz. 19.00 w dniu 30 stycznia 2021 r. na kanale YouTube oraz na stronie internetowej Teatru.

Jaromir Trafankowski – ukończył Akademię Muzyczną im. I.J. Paderewskiego w Poznaniu na Wydziale Wokalno-Aktorskim i wiele kursów wokalnych (m.in. U R. Karczykowskiego, E. Podleś, G. Wiszniewskiej, H. Łazarskiej, S. Geszty). Finalista Międzynarodowego Konkursu im. Ady Sari w Nowym Sączu (1998 r.), nominowany do nagrody im. ks. Piotra Wawrzyniaka dla Wybitnych Wielkopolan w kategorii „Nadzieja Wielkopolski” (2000 r.) i laureat nagrody Towarzystwa im. Hipolita Cegielskiego w kategorii „Młody Pozytywista” (2004 r.). Od 1994 r. jest solistą w Teatrze Wielkim w Poznaniu, gdzie występuje m.in. jako: Figaro w Cyruliku sewilskim, Papageno w Czarodziejskim flecie, Escamilio w Carmen czy Maciej w Strasznym dworze. Wraz z Teatrem Wielkim w Poznaniu uczestniczył w wielu tournée np. w Niemczech, Francji, Belgii, Luksemburgu. Współpracuje też z innymi teatrami, operami i filharmoniami w Polsce.

Małgorzata Olejniczak-Worobiej – ukończyła Wydział Wokalno-Aktorski Akademii Muzycznej im. K. Szymanowskiego w Katowicach (klasa śpiewu solowego prof. Michaliny Growiec) i liczne kursy mistrzowskie. Otrzymała wiele nagród w konkursach wokalnych (polskich i międzynarodowych). Solistka Teatru Wielkiego w Poznaniu od 2004 r. Występowała we wszystkich najważniejszych teatrach operowych w kraju, a od 2009 r. wykonuje partie Gildy w Rigoletto, Hanny w Strasznym dworze i Yvette w Pasażerce w Teatrze Wielkim Opery Narodowej. Występowała też z wieloma znakomitymi orkiestrami, filharmoniami, operami i teatrami muzycznymi z Polski oraz uczestniczyła w prestiżowych koncertach i festiwalach polskich czy zagranicznych. Ma na koncie nagrania dla telewizji i radia.

Aleksander Gref – ukończył Akademię Muzyczną w Poznaniu (klasa dyrygentury prof. R. Czajkowskiego). Laureat II Przeglądu Młodych Dyrygentów w Białymstoku (1998 r.) i półfinalista IV Międzynarodowego Konkursu Dyrygenckiego w Sankt Petersburgu w (2003 r.). Prowadził koncerty wielu orkiestr polskich (np. Filharmonia Częstochowska, Poznańska, Wrocławska, Szczecińska, Dolnośląska, Warszawska Orkiestra Symfoniczna, Orkiestra Symfoniczna Akademii Muzycznej w Poznaniu) i zagranicznych (Ensamble Orchestral de Paris, Symphonic Orchestra Academic Capella of St. Petersburg i Symphonic Orchestra of the Theater of Opera and Ballet St. Petersburg Conservatory). Koncertuje w Polsce i zagranicą (Niemcy, Austria, Rosja, Szwajcaria i Francja), także podczas licznych festiwali muzycznych. W Teatrze Wielkim w Poznaniu jest dyrygentem od 1999 r. Pełni także funkcję dyrygenta i kierownika artystycznego Orkiestry Symfonicznej Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej w Poznaniu oraz Orkiestry Kameralnej Uniwersytetu Poznańskiego. Za osiągnięcia w dziedzinie muzyki operowej i symfonicznej w 2002 r. uzyskał Stypendium Artystyczne Miasta Poznania.

Więcej informacji o artystach występujących podczas Gali Karnawałowej 2021 r. przeczytacie na stronie: https://www.wygranaonline.com/operowa-gala-karnawalowa-teatru-wielkiego-w-poznaniu-transmisja-online/.

Dodaj komentarz