„Festiwalowe Lato. Pobiedziska 2022” i gwiazdy polskiej muzyki


Będą tańce i śpiewy. Zaprezentują się wykonawcy znani z programów telewizyjnych, teatrów muzycznych oraz imprez klubowych. W sobotę i niedzielę nad jeziorem Biezdruchowo kolejna odsłona „Festiwalowego Lata. Pobiedziska 2022″. Wystąpią: Łukasz Zagrobelny i wykonawcy z Pobiedzisk. W niedzielę na finał…

W niedzielę o godz. 20:00 rozpocznie się koncert dziewczyny, która na znak buntu przeciw powszedniości życia w małym mieście, uciekła z domu na rockowy festiwal do Jarocina. Pojechała tam z ogoloną głową, by wyglądać jak Sinead O’Connor. Czy wiecie, kto to taki? Potrzebna jest podpowiedź? Urodziła się w czerwcu 1973 roku. Wychowywała w podwarszawskim Sulejówku. Muzyka towarzyszyła jej od wczesnych lat. Potrafiła „zerwać się” z zajęć, by śpiewać w swych pierwszych zespołach. Będąc nastolatką, koncertowała z Ewą Bem (Dziennik mej podróży) i Edytą Bartosiewicz. Występowała, powiecie nie do wiary, przed samym Bobem Dylanem. Kto to taki? Kasia Kowalska.

W sobotę, 2 lipca od godz. 19:00 publiczność będzie bawił Łukasz Zagrobelny, wykonawca o bardzo szerokim repertuarze. Uczestniczył w programie telewizyjnym „Twoja twarz brzmi znajomo”. Na scenie Opery Podlaskiej grał w musicalu „Doktor Żywago”. A w widowisku „ Notre Dame de Paris” wystawianym w Teatrze Muzycznym w Łodzi stworzył z powodzeniem postać Clopina, przywódcy wyrzutków, opiekuna i przyszywanego brata Esmeraldy. Od godz.21:00 muzyczny klimat zmieni się po raz kolejny. Stanie się tak, ponieważ konsolą zawładnie DJ Carry.

Na scenie nad jeziorem Biezdruchowo będzie można też oklaskiwać pobiedziskich wykonawców. Utwory między innymi Ricky Nelsona, Anny Jantar i Golec Uorkiestry zaśpiewa Chór „Melodia”. Zatańczy formacja „Street Dance”. Pojawią się wykonawcy z pobiedziskiego „Studio Piosenki”. Na finał koncertu, który zacznie się o godz. 15:00, wystąpi Zespół Pieśni i Tańca „Wiwaty”. – Pokażemy tańce góralskie, w tym skoki wymagające nie lada zwinności. Warto przyjść, by to zobaczyć – zachęca Andrzej Horbik, kierownik Zespołu Pieśni i Tańca „Wiwaty”.

I co Państwo na to? Warto przybyć do Pobiedzisk nad jezioro Biezdruchowo?

Dodaj komentarz