Enea AZS Poznań podejmuje TS Ostrovię Ostrów

Pora na ostatni w tym sezonie akord Basket Ligi Kobiet w hali Politechniki Poznańskiej. Enea AZS Poznań w derbach Wielkopolski podejmować będą TS Ostrovię Ostrów Wielkopolski. To najlepszy moment, aby podziękować poznaniankom za debiutancki sezon w BLK. Patronat nad poznańskim zespołem sprawuje Nasz Głos Poznański.

To spotkanie tak naprawdę nie ma faworyta. Obie drużyny mają identyczny bilans w tegorocznym sezonie (5 zwycięstw i 17 porażek), a pierwsze spotkanie rozegrane 9 grudnia 2017 roku w Ostrowie było niesamowicie wyrównane. Minimalnie lepsze okazały się poznanianki (79:75). Ta wygrana mogła być zdecydowanie wyższa, ale w czwartej kwarcie ostrowianki wzięły się za odrabianie wysokich strat (po 30 minutach było 15 punktów różnicy). Prym w TS Ostrovii wiodły Jordan Jones (20 pkt) i Katarzyna Motyl (19 pkt). Z kolei liderką Enei AZS była Jazmine Davis (26 pkt).

Skupiając się na drużynie prowadzonej przez Vadima Czeczuro warto zwrócić uwagę nie tylko na wyżej wymienioną Jones, ale przede wszystkim na Breanne Lewis. Amerykanka, która od tego sezonu broni barw ostrowskiego zespołu jest jego najjaśniejszym punktem. Średnio w każdym spotkaniu zdobywa 15,7 pkt, mając blisko 60-procentową skuteczność. Bardzo dobrze gra też na tablicach (średnio 9,1 zbiórki na mecz). Właśnie na nią najbardziej będą musiały uważać Akademiczki. Lewis pokazuje klasę nawet z o wiele bardziej doświadczonymi zespołami. W środę TS Ostrovia mierzyła się na własnym parkiecie z Basketem 90 Gdynia. Mimo wysokiej porażki (55:88) rzuciła 22 punkty i w niczym nie odstawała od rywalek.