Dlaczego warto kupować części zamienne przez internet? Czy zamienne części mają gorszą jakość niż oryginalne?


Samochód to jeden z głównych środków komunikacji. Dzięki niemu możliwe jest dotarcie do wybranego celu. Niestety, posiadanie własnego pojazdu wiąże się z koniecznością stałej wymiany poszczególnych podzespołów oraz części, które niszczą się w wyniku eksploatacji. Coraz więcej chętnych osób dokonuje zakupu części zamiennych przez internet. Skąd wynika ten trend? Dlaczego warto zamawiać części w sieci i jakie może nieść to za sobą korzyści?

Dlaczego warto kupować części zamienne przez internet?

Niższa cena

Pierwszym i jednocześnie najważniejszym atutem w tym przypadku jest niższa cena proponowana przez internetowych sprzedawców. Niestety w sklepach stacjonarnych na cenę składa się nie tylko rzeczywisty koszt produktu, ale także doliczany jest nieco większy narzut, gdyż sprzedawca musi opłacić media oraz niejednokrotnie wynajem pomieszczenia. Sprzedawcy internetowi ze względu na brak konieczności najmu pomieszczenia, które będzie pełniło funkcję sklepu, mogą proponować swoim klientom znacznie bardziej atrakcyjne ceny. Części on-line mogą być nawet połowę tańsze niż dostępne stacjonarnie warianty. Warto o tym pamiętać!

Większa dostępność

W sklepach stacjonarnych bardzo często możemy spotkać się z sytuacją, w której jedna, potrzebna przez nas część nie jest dostępna. W wyniku tego musimy oczekiwać na dostawę, co przekłada się na dłuższy proces naprawy naszego pojazdu. W przypadku sklepów stacjonarnych nie ma tego problemu, gdyż wszelkie części dostępne są najczęściej od ręki, co zgodne jest ze stanami magazynowymi. Dzięki temu jedna przesyłka może pomieścić wszystkie niezbędne części, a my możemy natychmiast oddać nasz samochód do mechanika. Oczywiście mechanicy także coraz częściej dokonują zakupu auto części online, co przekłada się na niższe koszty naprawy.

Wysyłka do domu

Kupując tanie części samochodowe w internecie, nie musimy w ogóle wychodzić z domu. Przesyłka dostarczana jest pod nasze drzwi, dzięki czemu my możemy czas spędzony na zakupach poświęcić na wykonywanie domowych obowiązków lub zabawę z dziećmi. To przede wszystkim ogromna oszczędność czasu, gdyż nie trzeba w celu zakupu stać w długich, miejskich korkach, a także nie ma konieczności zwalniania się z pracy, gdyż wiele sklepów otwarta jest do godziny 16, kiedy to wiele osób dopiero kończy swoją pracę.

Jeden zakup

Kupując więcej, niż jedną część, możemy natknąć się z w sklepach stacjonarnych na problem, który polega na braku dostępności jednej z wybranych części. W przypadku sklepów internetowych większa dostępność produktów pozwala na zrealizowanie zamówienia za jednym kliknięciem. Jeżeli jakaś część nie jest dostępna, informacja taka umieszczona jest na stronie internetowej. Wirtualny asystent bardzo często podpowiada, kiedy część będzie zamienna. Spokojnie możemy wówczas przemyśleć, czy chcemy oczekiwać na towar dłużej, czy też zamówić go w innym sklepie. Nie ma tutaj uczucia presji, która składnia do podejmowania pochopnych, często nieprzemyślanych zakupów.

Części oryginalne czy zamienne?

Wiele osób zastanawia się nad tym, czy warto postawić na oryginalne, czy też zamienne części, które cechują się znacznie niższą ceną, niż oryginalne warianty. Współcześnie konkurencyjność rynku wymusiła na producentach części zamiennych to, aby cechowały się one jak najwyższą jakością i dorównywały, a nawet przewyższały jakość oryginalnych wariantów. Można więc powiedzieć, że zakup części, które nie są oryginalne, nie wiążę się z dziś z takim ryzykiem szybszej usterki, jak jeszcze kilka lat temu. Zgodnie z opiniami kierowców części zamienne mogą służyć nawet dłużej niż warianty oryginalne. Taki zakup ma także więcej innych plusów, jak na przykład to, iż części zamienne cechują się niższą ceną i są dostępne w większej gamie wariantów.

Jakie części zamienne kupowane są najczęściej?

Bez wątpienia do najchętniej kupowanych części zaliczyć można wszelkiego rodzaju oleje, tarcze oraz klocki hamulcowe, które niszczą się w wyniku jazdy i konieczności hamowania. Cyklicznie konieczna jest także wymiana paska rozrządu, dlatego kierowcy, mając na uwadze koszty związane z takimi naprawami, szukają najtańszych alternatyw, dzięki czemu zaoszczędzą na tym procesie spore sumy gotówki. Wśród przedmiotów najchętniej sprzedawanych przez internetowych sprzedawców wymienić można oleje silnikowe, płyny chłodnicze, wspomniane wcześniej klocki hamulcowe, a także tarcze, paski napinające oraz podzespoły, z których składa się silnik i skrzynia biegów. Bez wątpienia takie auto części sprzedawane są najchętniej.

Dodaj komentarz