Dawid Szulczek: – 5 kolejek temu nie zakładaliśmy, że będziemy mieć aż tyle punktów


– Przyznam, że w sztabie nie zakładaliśmy pięć kolejek temu, że będziemy mieć aż tyle punktów, więc poszliśmy na tę umowę, no i teraz mamy wolne – powiedział po wygranej z Lechią Gdańsk Dawid Szulczek, trener Warty Poznań.

Dawid Szulczek, trener Warty Poznań

– Na pewno cieszy fakt, że dopisujemy kolejne trzy punkty i że znów nie straciliśmy bramki – dodał Dawid Szulczek. – Bardzo dobra postawa całej drużyny w destrukcji. Adrian Lis w czterech ostatnich spotkaniach trzy razy zanotował czyste konto. Oczywiście stoperzy mu bardzo w tym pomagają. To był trudny mecz dla nas, bo Lechia ma dużą jakość indywidualną, więc chcieliśmy trochę zaskoczyć rywali. Zmieniliśmy naszą strukturę pressingu, zostawialiśmy Kamila Kościelnego ustawionego bliżej naszej bramki, bo to jest nominalny stoper, a widzieliśmy, że w tym ostatnim meczu z Miedzią tych czterech zawodników, których Lechia wystawiła z przodu to byli zawodnicy wysocy, więc chcieliśmy Kościelnego zostawić do pomocy naszym stoperem. To się sprawdziło.

Z zadań defensywnych dobrze wywiązywali się też nasi skrzydłowi. No i cieszy przede wszystkim to, że Kajtek Szmyt i Stefan Savić zdobyli swoje pierwsze bramki dla Warty. Stefan podjął dużo dobrych decyzji, w ogóle zawodnicy dali dobre zmiany.

Więcej na kolejnych stronach tego artykułu:

Dodaj komentarz