Czy to początek Muzeum Motoryzacji?


Kolejny krok w kierunku muzeum, tak można określić wydarzenie, jakie odbyło się w Poznaniu. 24 października 2013 r. dokonano otwarcia wystawy pojazdów zabytkowych. Na powierzchni ok. 900 m² członkowie Automobilklubu Wielkopolski  wyeksponowali 40 zabytkowych pojazdów. Pozostaje zdradzić tajemnicę dotyczącą szczegółów tej wystawy.

Otóż powołana przez Automobilklub Wielkopolski Fundacja Muzeum Motoryzacji Automobilklubu Wielkopolski KUŹNIA DZIEDZICTWA otrzymała  propozycję zorganizowania okresowej wystawy w nowo otwieranym centrum handlowym POZNAŃ  CITY  CENTER. Ponieważ miejsce wystawy w bezpośrednim sąsiedztwie nowego dworca Poznań Główny, w największym centrum handlowym w Poznaniu było ofertą z typu tych, których się nie odrzuca, podjęto błyskawiczną decyzja i wystawa dzięki
aktywnemu udziałowi członków Komisji Pojazdów Zabytkowych Automobilklubu Wielkopolski została przygotowana do otwarcia.

Wystawa będzie trwała  co najmniej do 30 czerwca 2014. Na 2 kondygnacji centrum wystawiono 40 samochodów starając się dać  przekrój kolekcji jaka jest w posiadaniu członków poznańskiego klubu. Zatem zaczynając od najstarszych wystawiamy REO z 1908 roku i 100-letnią Lorraine Dietrich. Pokazujemy interesująca kolekcję aut marki Mercedes, jest piękna i unikatowa seria aut marki DKW z absolutnym rarytasem w wersji przygotowanej na wyposażenie korpusu gen. Rommla na Saharze. Nie mogło zabraknąć samochodów polskiej produkcji a zatem są Syrena, ciekawa kolekcja Warszaw, polskie Fiaty od przedwojennego do współczesnych, auta rodem z NRD. Nie będziemy zdradzać wszystkiego. Zapowiem tylko, że wystawa nie ma być statyczną ekspozycją samochodów, będą zmiany, pojawią się rowery, motocykle, w kwietniu wymienimy samochody na inne modele.

Zapraszamy do Poznania, wystawa czynna jest codziennie przez 7 dni w tygodniu od godz. 9 do godz. 21. Wszystkich którzy znajdą się w Poznaniu, czy będą mieli przerwę w podróży kolejowej zapraszamy do zwiedzania, dostęp do wystawy również  z peronów Dworca Poznań Główny.

Dodaj komentarz