Czółenka damskie. Jak wybrać wysokość obcasa?


Czółenka damskie cieszą się bardzo dużym zainteresowaniem. Nie ma się temu co dziwić, bo dodają one każdej kobiecie atrakcyjności. Poza tym, dzięki nim przedstawicielki płci pięknej mogą stworzyć wiele naprawdę ciekawych stylizacji. Trzeba mieć jednak na uwadze to, aby starannie je wybrać. Szczególnie rozważnie należy dobrać wysokość obcasa. Wówczas istnieje duże prawdopodobieństwo tego, że będziemy czuły się w czółenkach nie tylko atrakcyjnie, ale i komfortowo.

Jakie są największe zalety czółenek damskich?

Jak już zaznaczono na wstępie, istnieje całkiem sporo plusów posiadania czółenek damskich. Przede wszystkim, obuwie to prezentuje się niezwykle atrakcyjnie pod względem wizualnym. Poza tym, dobrze dobrane buty tego rodzaju mogą posłużyć nam zarówno na co dzień, jak i od święta. Będą one dobre przede wszystkim dla kobiet pracujących w urzędach czy bankach. Wymagany jest od nich zazwyczaj dość formalny strój. Z czółenek damskich warto skorzystać także wtedy, gdy udajemy się na imprezę w gronie znajomych bądź na elegancki bankiet. Ten ponadczasowy element garderoby powinna posiadać każda przedstawicielka płci pięknej. Najlepiej zdecydować się na zakup kilku par eleganckiego obuwia.

Wysokość obcasa a wzrost

Czółenka damskie powinny być jak najstaranniej wybrane. Na pewno należy zwrócić uwagę na wysokość obcasa. Jak się okazuje, przy wyborze wysokości czółenek, warto wziąć pod uwagę swój wzrost oraz typ figury. Wysokie i bardzo smukłe przedstawicielki płci pięknej powinny zainteresować się raczej niskimi obcasami. W przeciwnym razie, ich sylwetka może wyglądać na nienaturalnie wydłużoną. Jeśli jednak jesteśmy dość niskie, możemy pokusić się o wybór czółenek na wysokim obcasie. Dzięki temu, będziemy wyglądały na nieco wyższe i smuklejsze.

Jeśli nie wiemy, w jakich czółenkach będzie nam najlepiej, po prostu przymierzmy kilka różnych par. Wówczas zdecydowanie łatwiej będzie nam dokonać wyboru. Możemy także poprosić o poradę osobę pracującą w sklepie obuwniczym. Na pewno udzieli nam ona cennych wskazówek. Ostateczna decyzja zawsze należy jednak do nas.

Wysokość czółenek a wygoda

Wybierając wysokość czółenek, musimy brać pod uwagę nie tylko swój wzrost oraz typ sylwetki. Niesamowicie istotne jest także to, aby buty były w miarę wygodne. W przeciwnym bowiem razie, raczej nie będziemy nosić ich zbyt często. Bardzo ważne jest więc to, aby obcas był stabilny. Aby to ocenić, przymierzmy kilka różnych par obuwia. Przejdźmy się w nich po sklepie, aby sprawdzić, czy odpowiada nam wysokość obcasa. Jeśli mamy problemy z równowagą, postawmy raczej na obcas klockowy. Jeśli jednak doskonale czujemy się w butach na obcasie, możemy zdecydować się na czółenka na szpilce.

Wszystko zależy więc tak naprawdę od osobistych doświadczeń i preferencji każdej przedstawicielki płci pięknej. Miejmy na uwadze także to, aby zakupić żelowe wkładki, zwłaszcza jeśli mamy skłonność do odcisków. Takich wkładek możemy poszukiwać zarówno w sklepach obuwniczych, jak i w drogeriach. Znacząco zwiększają one komfort związany z noszeniem czółenek.

Czółenka damskie znajdziesz na stronie https://royalfashion.pl/pol_m_KOBIETA_Obuwie_Czolenka-179.html

Dodaj komentarz