Bilety komunikacji miejskiej w Poznaniu kupisz też przez smartfona


Nie musisz mieć pod ręką gotówki, żeby kupić bilet na autobus albo na tramwaj w Poznaniu. Teraz wystarczy smartfon z aplikacją do jego nabycia!

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Aktualnie coraz więcej polskich miast wprowadza możliwość zakupu biletów komunikacji miejskiej przez telefon. Teraz zalicza się do nich również Poznań, w którym możemy zakupić za pośrednictwem aplikacji mPay.

Do kupna biletów przez smartfona nie musimy mieć przy sobie gotówki – cała transakcja odbywa się bezgotówkowo. Nie musimy stać w kolejkach do biletomatów. Nie jesteśmy też ograniczeni porami dnia i nocy, ponieważ bilet przez smartfona można kupić w dowolnym momencie.

Parę kliknięć i masz bilet

W aplikacji mPay możemy kupić bilety w kilku kliknięciach – wystarczy tylko smartfon z dostępem do internetu, na którym wcześniej zainstalowaliśmy odpowiednią aplikację i założyliśmy konto użytkownika.

Dzięki aplikacji mPay możemy kupować bilety w Poznaniu z wykorzystaniem karty debetowej albo kredytowej podpiętej do konta użytkownika albo możemy zrobić to z użyciem wirtualnego portfela doładowywanego przelewami – https://www.mpay.pl/uslugi/bilety-komunikacji-miejskiej/bilety-poznan/. Wobec tego posiadanie karty nie jest obowiązkowe.

Gdy założymy już konto użytkownika, możemy bez trudu kupować bilety na autobusy i na tramwaje. Aby to zrobić, uruchamiamy aplikację, wybieramy miasto oraz rodzaj biletu. Jeśli przysługuje nam zniżka, także możemy ją wybrać. Potem po prostu potwierdzamy transakcję indywidualnym kodem PIN. Jeśli dojdzie do kontroli, pokazujemy wtedy smartfona z wykupionym biletem.

Nie tylko bilety na autobus i tramwaj

Aplikacja mPay pozwala nie tylko na kupowanie biletów komunikacji miejskiej, ale ma też szersze zastosowanie. Dzięki niej możemy między innymi wykonywać przelewy, płacić rachunki, opłacać miejsca na parkingach, kupować bilety na różne wydarzenia czy doładowywać telefon.

Zatem jeśli chcesz jeszcze wygodniej, szybciej i bezpieczniej kupować bilety komunikacji miejskiej w Poznaniu, a także w innych polskich miastach, sprawdź ofertę mPay. Aplikacja dostępna jest w kilkudziesięciu różnych miejscowościach w Polsce i do jej listy ciągle dołączają nowe.

Fot. Andrzej Świątek

Dodaj komentarz