Bezpłatne badania wieku metabolicznego w Instytucie Aspazja


Czy wiesz, że twój organizm może być w innym wieku niż widnieje to w jednej z rubryk dowodu tożsamości? Zła dieta, stres, brak aktywności fizycznej. To wszystko może wpływać negatywnie na stan zdrowia. W najbliższym tygodniu każdy może poznać swój wiek metaboliczny całkowicie za darmo. Należy tylko wybrać się do Instytutu Zdrowia i Urody Aspazja.

 

Wiek metaboliczny to bardzo ważny wskaźnik naszego zdrowia, to obraz tego ile organizm ma lat i czy jego kondycja jest dobra. Poznanie tego parametru odkrywa w jakim stanie jest nasze ciało. Do jego określenia uwzględnia się: podstawową przemianę materii, ilość wody i tkanki tłuszczowej w organizmie oraz masę mięśni.

Co jeśli Twój wiek metaboliczny jest starszy od Ciebie?

Powinna zapalić się w głowie czerwona lampka. To co zrobisz w tej chwili z swoim życiem zadecyduje o ile dodatkowych lat życia zawalczysz. Konieczne jest wprowadzenie kilku zmian w stylu życia. Zdrowsza dieta oraz aktywność fizyczna poprawią podstawową przemianę materii i masę mięśniową. Choć na wiek metaboliczny wpływa kilka czynników, których nie jesteśmy w stanie zmienić np. genetyka, warto zadbać o zdrowy styl życia i wykonywać badania kontrolne.

Jak sprawdzić swój wiek metaboliczny?

Zespół Instytutu Zdrowia i Urody w trosce o zdrowie lokalnej społeczności Poznania umożliwia bezpłatne wykonanie analizy masy ciała. Pomiar wykonywany jest za pomocą profesjonalnego i nowoczesnego analizatora masy ciała Tanita. Jest to urządzenie niezbędne do przeprowadzania kompleksowej porady dietetycznej. Tanita wykorzystuje zjawisko bioimpedancji elektrycznej (BIA) i w nieinwazyjny sposób, w kilka sekund dokonuje szczegółowej analizy ciała.

W trakcie badania można dowiedzieć się nie tylko jaki mamy wiek metaboliczny, ale m.in. ile wody znajduje się w organizmie, jaka jest beztłuszczowa masa ciała, jaki jest wskaźnik tkanki trzewnej. Wszystkie te parametry są bardzo ważne i określają stan naszego zdrowia.

Wszystkich zainteresowanych zdrowiem i dobrą kondycją własnego organizmu zapraszamy do Instytutu Zdrowia i Urody Aspazja przy ul. Wichrowej 18 w Poznaniu do 2 sierpnia na darmowe analizy masy ciała. Więcej informacji na www.aspazja.pl .

Weź ­­życie w swoje ręce i sprawdź swój wiek metaboliczny!

Dodaj komentarz