Będzie większa Strefa w Poznaniu


Poznańska oficjalna Strefa Kibica cieszy się olbrzymim zainteresowanie mieszkańców, gości z całego kraju i kibiców uczestników Euro 2012. Od pierwszego dnia turnieju w Strefie pojawiło się ponad 240 tysięcy gości. We wtorek, w dniu meczu Polski z Rosją, padł rekord – ponad 60 tysięcy. Na budzący największe emocje mecz Polski z Czechami miasto przygotowuje dodatkowe miejsce dla kibiców nad Jeziorem Maltańskim. To spotkanie zadecyduje o dalszych losach naszej reprezentacji w turnieju. 

kibice

– Kibice w Poznaniu bawią się znakomicie. Frekwencja jest tak wysoka, że postanowiliśmy na czas sobotniego meczu Polski z Czechami przygotować dodatkowe miejsce do oglądania rozgrywek – mówi Ryszard Grobelny, prezydent miasta Poznania.

W odpowiedzi na tak duże dotychczasowe zainteresowanie kibiców, na czas spotkania 16 czerwca, miasto w uzgodnieniu ze strażą pożarną, służbami medycznymi i WOPR, zdecydowało, że kibice będą mogli obejrzeć mecze także na Malcie.

Dodatkowe miejsce dla kibiców usytuowane zostało na Polanie Harcerza. Na dużym ekranie, najbliższe spotkanie Polaków będzie mogło obejrzeć 7 tysięcy osób. Wstęp będzie bezpłatny, a strefa funkcjonować będzie w godz. 18.00–24.00. Miejsce zostanie zabezpieczone przez 80 pracowników ochrony, 2 karetki pogotowia i 3 piesze patrole medyczne. Dla kibiców dostępna będzie również dotychczasowa infrastruktura Malty – czynne będą punkty gastronomiczne.

W przypadku szybkiego zwiększania się liczby osób w Oficjalnej Strefie Kibica na placu Wolności, uruchomiona zostanie dodatkowa komunikacja miejska dowożąca uczestników na Maltę. Autobusy zabiorą kibiców z przystanku przy Strefie Kibica na Al. Marcinkowskiego. Na Maltę będzie można dojechać także bezpłatną linią Contibusa, który dodatkowo będzie zatrzymywać się na ul. abpa A. Baraniaka.

Przygotowane w ten sposób miejsce dla widzów zapewni komfort oglądania meczu Polski z Czechami, ale przyda się na pewno również wtedy, gdy nasza reprezentacja wyjdzie z grupy i tłumy kibiców pojawią się na meczach ćwierćfinałowych czy nawet półfinałowych.

Juliusz Podolski, exPress  Dziennikarska Agencja Usługowa

logoexpress

Fot. Strefa Kibice

 

 

Trackbacks for this post

  1. […] EURO 2012 z Czechami. Bez wątpienia walka o awans do ćwierćfinału wyludni miasta zapełniając Strefy Kibica, w Poznaniu już dwie, na pl. Wolności i Malcie oraz Fan Camp przy Arenie. Serca w kolorze biało-czerwonym bić będą w rytm Mazurka […]

  2. […] Jeżeli ktoś zobaczył  w piątek w południe ludzi z dziecięcymi wiatraczkami w dłoniach mógł się lekko zdziwić. Okazało się jednak, że byli to “łapacze” dobrej energii. W samo południe pod Ratuszem na Starym Rynku w Poznaniu odbył się happening  Światowego Dnia Wiatru. Obchodzony jest od 2007 roku i ma zachęcać ludzi do większego korzystania z naturalnej energii odnawialnej. A swoja drogą przed sobotnim meczem Polaków z Czechami złapana dobra energia może nam się bardzo przydać, tym bardziej, że potrzebna będzie, aż w dwóch Strefach Kibica na p. Wolności i nad Maltą. […]

Dodaj komentarz