Claasen daje triumf Lechowi (FOTO, FILM)

W pierwszym sparingowym meczu w tym roku piłkarze Lecha Poznań wygrali w Jarocinie z Lechią Gdańsk 1:0. Gola na wagę zwycięstwa w 87 minucie strzelił Daylon Claasen. Zobacz jak naszym zdaniem zadebiutował Paulus Arajuuri  (czytaj tutaj).

Spotkanie cieszyło się dużym zainteresowaniem kibiców, którzy szczelnie wypełnili jedyną zadaszoną trybunę na stadionie w Jarocinie. W pierwszej połowie piłkarze obu drużyn jednak ich nie rozpieszczali. Na boisku mnożyły się niedokładności i sytuacji bramkowych było jak lekarstwo. Lechia ani razu nie zagroziła Kotorowskiemu, a Lech stworzył sobie dwie sytuacje. Obie zmarnował Hamalainen, któremu dogrywali Możdżeń oraz Formella.

Druga połowa rozpoczęła się od ataków Lecha. Z dobrej strony pokazał się Zulciak, który w 51 minucie po dośrodkowaniu Claasena efektownie uderzył nożycami, a piłka zatrzymała się dopiero na poprzeczce bramki gdańszczan. Lechia odpowiedziała dwoma uderzeniami Wiśniewskiego, ale Gostomski nie miał problemów ze skutecznymi interwencjami. Gdy wydawało się, że mecz zakończy się bezbramkowym remisem, bramkę na wagę zwycięstwa dla Kolejorza strzelił Claasen. Reprezentant RPA wykorzystał podanie Ślusarskiego i w sytuacji sam na sam pokonał Bąka.