Podbeskidzie – Lech 2:3. Na żywo

W 13. kolejce T-Mobile Ekstraklasy piłkarze Lecha Poznań wyjechali do Bielska-Białej na mecz z przedostatnim w tabeli Podbeskidziem. Kolejorz do starcia z Góralami przystąpi po porażce w prestiżowym meczu z Legią Warszawa. To była druga z rzędu porażka Kolejorza przed własną publicznością. W obecnym sezonie podopieczni Mariusza Rumaka zdecydowanie lepiej prezentują się na wyjeździe. Poznaniacy wygrali trzy ostatnie mecze na boiskach rywali i dobrą passę będą chcieli kontynuować w Bielsku-Białej. I tak się stało. Kolejorz pokonał po bardzo słabym meczu Podbeskidzie 2:3. W swojej grze przypomina trenera Rumaka… Są beznamiętni, grają bez emocji i czasami są zbyt pewni siebie…

90’+4′ Koniec meczu

90′ Sędzia doliczył 4 minuty

86′ Z rzutu wolnego dośrodkowuje Król. W polu karnym najwyżej wyskakuje Adamek i uderzeniem głową – przy krótkim słupku – pokonuje Buricia. 3 bramka w sezonie piłkarza Podbeskidzia

85′ Żółta karta dla Możdżenia za faul na Adamku. 3 w sezonie.

84′ Ostatnia zmiana także w Podbeskidziu. Cohen za Jelenia.

83″ Drewniak zastępuje Murawskiego, który przekazał opaskę kapitana Djurdjevicovi

80′ Pawela zmienia Chmiela

77′ Piękne bramka głową zdobyta przez Bereszyńskiego (1. w sezonie i pierwsza w karierze). Strzał szczupakiem wpadł do bramki po odbiciu się od słupka.

73′ Linetty zmieniony przez Bereszyńskiego.

70″ P0 faulu na Adamku Ceesaya sędzia podyktował rzut karny. Jeleń strzelał z 11 metrów,  ale nie pokonał Buricia. Niemoc Jelenia wciąż trwa.

68′ W kontrze Lech. Ślusarski wreszcie strzelił z linii pola karnego w narożnik bramki (7. gol w sezonie).

64′ Jeleń w sytuacji sam na sam z Buriciem nie trafił nawet w bramkę. Lech grając w przewadze jest nieporadny, a Podbeskidzie w kontrach coraz groźniejsze

61′ Adamek zmienia Demjana

60′ Groźna kontra. Jeleń dogrywał do Demjana, ale Djurdjević wybił piłkę na róg

56′ Chmiel żółta kartka za faul na Tonevie. Piłkarz Podbeskidzia nie zagra w następnym meczu.

53″ Ślusarski znowu mógł, ale skończyło się jak zawsze

51′ Ślusarski po dośrodkowaniu Możdżenia obok bramki, a chwilę później Tonev prosto w ręce brankarza.

46′ Drugą połowę rozpoczęło Podbeskidzie

45’+1′ Koniec pierwszej połowy

45″+1″ Pietrasiak za faul na wychodzącym sam na sam Lovrencsics obejrzał czerwoną kartkę. W powtórkach widać wyraźny błąd sędziego. Pietrasiak, czysto wyłuskał piłkę szarżującemu Węgrowi. Rzut wolny wykonywał z 16 metrów Tonev na wprost bramki  i trafił prosto w mur

45′ Sędzia doliczył jedną minutę do pierwszej połowy.

35′  Dośrodkowanie Chmiela w pole karne. Fatalne zachowanie defensywy Lecha wespół z Buriciem, który nie złapał dość łatwej piłki i Demjan nożycami zdobywa wyrównującą bramkę,

26′ Ślusarski wpadł w pole karne, ale ofiarna interwencja Zajaca uratowała Podbeskidzie przed stratą drugiej bramki

23′ 6 bramka w sezonie, 50 w lidze Ślusarski strzela bramkę głową po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Henriqueza. Lech objął prowadzenie 1:o

22′ Znakomita parada Zajaca po groźnym strzale Toneva

21′ W zamieszaniu podbramkowym na szczęście nie dokładnie trafił w piłkę Jeleń i Burić spokojnie wyłapał piłkę.

20′ Pierwszy strzał Podbeskidzia. Ziajka na szczęście mocno ponad bramką

17′ Tonev zmienił kontuzjowanego Ubiparipa

15′ Zaskakujący strzał z narożnika pola karnego Lovrencsics, ale mocno niecelny

8′ Pierwsza akcja pod bramką Podbeskidzia.

5” Damian Byrtek obejrzał żółtą kartkę

4′ Walka o dominację w środku boiska