Vaidisova ostatnią ćwierćfinalistką Powiat Poznański Open

W czwartek poznaliśmy pozostałe cztery ćwierćfinalistki gry pojedynczej oraz dwie pary deblowe, które zagrają w finale turnieju Powiat Poznański Open. W ostatnim spotkaniu drugiej rundy singla Nicole Vaidisova zmierzyła się ze Stephanie Vogt.

Vaidisova_Nicole
Mecz w trzech setach wygrała Czeszka – 6:4, 0:6, 6:3.  Spotkanie miało nietypowy przebieg, szczególnie w trzeciej partii. Vaidisova, która nieoczekiwanie przegrała gładko i prawie bez walki drugiego seta, zaczęła zdobywać seriami punkty uderzeniami z forehandu, dobrze też serwowała. Prowadziła już 5:0 i 40:15 przy własnym serwisie. Tenisistka z Lichtensteinu nie poddała się, broniąc piłki meczowe. Vogt, która w ubiegłorocznej edycji PPO przegrała w półfinale z Sesil Karatanczevą, zdołała doprowadzić do stanu 3:5. Na więcej nie było jej już stać.

– Wiatr wiał dzisiaj jak szalony. Na korcie z piłką działy się cuda. O finale nie myślę. Trzeba wygrać następny mecz. Moją rywalką w ćwierćfinale będzie rodaczka, Martina Borecka. Kompletnie nie znam tej
zawodniczki – powiedziała Nicole Vaidisova, która była już na siódmym miejscu listy WTA i po kontuzji wraca do zawodowego tenisa.
W piątek początek spotkań o 13. Od godz. 12.45 startuje transmisja w TVP Sport i TVP Poznań meczu Barbory Krejcikovej (Czechy) z Kiki Bertens (Holandia). Równolegle będzie się toczyło spotkanie Ons Jabeur (Tunezja) z Jeleną Ostapenko (Łotwa). Kolejne pojedynki przewidziane są już tylko na korcie centralnym. Po meczu Krejcikovej z Bertens zmierzą się Richel Hogenkamp (Holandia) i Petra Cetkovska (Czechy). Następnie zagrają Martina Borecka i Nicole Vadisova. Wisienką na tenisowym torcie będzie zaplanowany (rozpocznie się nie wcześniej niż o godz. 18) finał gry podwójnej, w którym para K. Bertens/R. Hogenkamprywalizować będzie z Cornelią Lister (Szwecja) i Jeleną Ostapenko (Łotwa).

O sensacyjnych rozstrzygnięciach na Powiat Poznański Open czytaj tutaj – kliknij.