3 główne powody, dla których warto wybrać dietę pudełkową


Dieta pudełkowa zyskuje coraz większe uznanie. Choć kiedyś była zarezerwowana raczej dla osób zawodowo mających do czynienia z branżą fit, czynnych sportowców, trenerów czy modelek, dziś dostępna jest dla każdego. Skąd szał na diety pudełkowe i dlaczego warto się nimi zainteresować? Przedstawiamy 3 najważniejsze powody, dla których stały się tak bardzo popularne.

  1. Przede wszystkim wygoda

Nic tak nie odstrasza od codziennego gotowania, jak perspektywa spędzenia w kuchni czasu, który chciałoby się poświęcić na zupełnie inną aktywność. Oczywiście, gotowanie może być wspaniałym hobby i w rzeczy samej, wielu ludzi traktuje je jako sposób na relaks i odpoczynek. Nie ma jednak co ukrywać, że są też i tacy, dla których przygotowywanie śniadania, obiadu i kolacji to, z ich punktu widzenia, czas stracony, bo nie odnajdują w tym grama przyjemności, a to, co wychodzi spod ich rąk nie zadowala wcale ich gustu kulinarnego. Bo czerpanie frajdy (lub nie) z samej czynności przygotowywania jedzenia to jedno, a drugie to fakt, że gotować trzeba umieć. A czasami, pomimo ogromnych chęci – nie wychodzi. Okazuje się, że smaki skomponowały się w naszej wyobraźni idealnie, jednak na talerzu okazują się mieszaniną przypadkowości. Nie ma nic złego w tym, że kiedy nie chce nam się poświęcać czasu na przygotowywanie posiłków albo, kiedy nie smakują tak, jak oczekiwaliśmy, korzystamy z możliwości, aby ktoś zrobił to za nas! Czy perspektywa tego, że oto pyszny i zdrowy obiad pojawi się pod drzwiami nie jest zachęcająca? Oczywiście, że tak!

  1. Idealny bilans

Wielu z nas musi stosować określoną dietę. Dieta potocznie rozumiana jest takim doborem posiłków, aby w perspektywie czasu zredukować masę ciała. Krótko mówiąc – ma odchudzać. To popularne, ale bardzo uproszczone rozumienie tego sformułowania. Oprócz diety odchudzającej, jest też szereg innych diet, które określają sposób żywienia dostosowany do konkretnych wymagań lub schorzeń. Przykładowo, osoby chore na cukrzycę czy insulinooporność, a więc takie, które muszą uważać na gwałtowne skoki cukru we krwi i regulować poziom insuliny, stosują dietę o niskim indeksie glikemicznym. Osoby chore na celiakię czy alaktazję nie mogą spożywać, odpowiednio: glutenu, czyli białek roślinnych występujących w zbożach oraz laktozy, a więc cukrów zawartych w produktach mlecznych. Podobnych wykluczeń ze swojego jadłospisu mogą potrzebować osoby z nietolerancją lub alergią pokarmową. Jeszcze inne osoby – przeciwnie – mogą charakteryzować się szczególnym zapotrzebowaniem na określone składniki w diecie: sportowcy potrzebują sporo białka, aby budować mięśnie. Anemicy są zainteresowani dużą zawartością witamin z grupy B, itd.

Catering dietetyczny Poznań jest odpowiedzią na te wszystkie specyficzne potrzeby. W zależności od wybranego rodzaju diety, może działać redukująco na wagę, może pomagać w utrzymaniu masy, zawierać składniki szczególnie ważne w określonym schorzeniu zdrowotnym lub eliminować potencjalnie niebezpieczne. Wykwalifikowani dietetycy i kucharze zadbają o dobro każdego klienta cateringu.

  1. Higiena

To, że posiłki są przygotowywane oraz pakowane w idealnie sterylnych warunkach nie ulega wątpliwości. Gwarantują to zarówno regularne kontrole sanepidu, jak i chęć każdego właściciela firmy cateringowej, by sprostać oczekiwaniom klientów. A dla tych, w dobie mediów społecznościowych, wydanie opinii jest łatwe jak nigdy dotąd, dlatego firmy starają się spełniać wszelkie oczekiwania, również wszystkie normy sanitarne. Jest jednak dodatkowa zaleta pudełkowego cateringu, dostarczanego bezpośrednio pod wskazany adres. W dobie pandemii koronawirusa każdy z nas doceni fakt, że dzięki takiemu rozwiązaniu nie musi uczęszczać do sklepów spożywczych, tym samym minimalizując ryzyko zarażenia się. Trudno nie zgodzić się z tym, że aktualnie ma to olbrzymie znaczenie, i pewnie jeszcze długo pozostanie wysoko na liście zalet diety pudełkowej.

To główne, ale nie jedyne powody, dla których popularność diet pudełkowych w ostatnim czasie nie tylko wzrosła, ale stale utrzymuje się na bardzo wysokim poziomie. Z pewnością każdy, kto raz skorzystał z dobrodziejstwa tego rodzaju cateringu, potrafi wymienić kolejne przyczyny, dla których korzystanie z niego jest wręcz uzależniające.

Dodaj komentarz