10. edycja Biegu Lwa przeszła do historii!


To był piękny jubileusz! Ponad 3000 uczestników zawodów biegowych i drugie tyle kibiców, odwiedzających Expo Lwa oraz fanów zespołu Strachy na Lachy pojawiło się w sobotę, 20 maja w Tarnowie Podgórnym. Dopisała też pogoda – śmiało można ocenić, że warunki sprzyjały zarówno bieganiu, jak i korzystaniu z atrakcji przygotowanych na ten dzień przez organizatorów i firmy z podpoznańskiej gminy. Patronat od pierwszej edycji sprawuje „Nasz Głos Poznański”.

Bieg Lwa

Pierwsza edycja Biegu Lwa w Tarnowie Podgórnym odbyła się w 2012 roku. Od początku było to wielkie wydarzenie dla mieszkańców i włodarzy Gminy. I tak jest do dzisiaj. Komentarze w stylu: „Czułam, że wszyscy żyją tym biegiem”, „Zaskoczyła mnie liczba kibiców na trasie. I te spontaniczne punkty odżywcze zorganizowane przez mieszkańców!” – pojawiają się po każdej edycji imprezy. ​
Na tegoroczne wydarzenie złożyły się: bieg półmaratoński, 10-kilometrowa Pogoń za Lwem, Biegi Lwiątek dla dzieci i młodzieży, Sztafety Szkolne, Pokoleń i Firmowe, zawody dla osób z niepełnosprawnością, Expo Lwa z ponad 50 strefami aktywności oraz koncert zespołu Strachy na Lachy.
​Bieganie na wysokim poziomie
Poziom sportowy Biegu Lwa to jeden z wyróżników zawodów. W sobotę mogliśmy obserwować świetne widowisko, a najbardziej spektakularny okazał się wynik zwycięzcy półmaratonu – Arkadiusza Gardzielewskiego. Ten doświadczony zawodnik, multimedalista krajowych mistrzostw, olimpijczyk z Tokio, w samotnym biegu uzyskał czas 1:04:18. To czwarty rezultat Polaka w 2023 roku na tym dystansie!

Więcej na kolejnych stronach tego artykułu:

Dodaj komentarz