Zebrali ponad 260 par jeansów na cel charytatywny


Dom Dziennego Pobytu Pogodna Jesień w Buku pomimo zawieszenia działalności spowodowanej epidemią dołączył do projektu organizowanego przez Fundację ORCHidea z Poznania. To akcja zero waste – której celem było zebranie jak największej ilości spodni jeansowych, zalegających większości z nas w szafach. Fason, krój i kolor nie były istotne, jedynie rozmiar – im większy tym lepiej, ale tak naprawdę to każda para była na wagę złota.

Z zebranych spodni powstaną piękne rękodzieła, sprzedawane tuż przed świętami Bożego Narodzenia co pozwoli Fundacji przetrwać trudny czas epidemii.

Do kampanii przyłączyli się bukowscy seniorzy, jak również mieszkańcy Buku, Nowego Tomyśla, Bolewic i Pniew. W sumie udało się zebrać ponad 260 par jeansów.

Fundacja ORCHidea działa od 2016 roku w Poznaniu – wspiera osoby dorosłe po udarach i urazach mózgu oraz osoby zmagające się między innymi z chorobami otępiennymi.

– W imieniu podopiecznych Pogodnej Jesieni dziękuję Fundacji ORCHidea za przekazanie nam najnowszych publikacji wydanych w ramach projektu „NEURO-trening wsparciem dla osób po uszkodzeniach mózgu” współfinansowanego ze środków PFRON, będących w dyspozycji samorządu województwa wielkopolskiego z ćwiczeniami językowo-poznawczymi oraz ćwiczeniami ruchowymi z terapią zajęciową – powiedziała Paulina Kurcewicz prowadząca Dom Dziennego Pobytu Pogodna Jesień.

Dodaj komentarz