Wystartuj w cross duathlonie XDU#10


Już blisko 150 osób zapisało się do udziału w jubileuszowej, dziesiątej edycji cross duathlonu XDU, który odbędzie się w sobotę, 21 marca w Lasku Marcelińskim w Poznaniu. Wiosenne zmagania rozpoczną także cykl pięciu imprez w ramach Pucharu Wielkopolski w Cross Duathlonie.

cross duathlonu XDU

Dzięki współpracy z Wielkopolskim Związkiem Triathlonu, w ramach XDU#10 rozegrane zostaną Otwarte Mistrzostwa Wielkopolski w Cross Duathlonie. O tytuł najlepszych w tej klasyfikacji będą walczyć zawodnicy z całej Polski. Organizatorzy przygotowali także kilka kategorii wiekowych i po raz pierwszy stworzyli kategorie juniorskie. Ponadto w ramach imprezy zostaną rozegrane Mistrzostwa Wielkopolski Harcerzy i Harcerek.

Zawodnicy XDU#10 rywalizować będą na trasie o następujących dystansach:
– 4 km (bieg przełajowy) – 2 pętle
– 18 km (kolarstwo przełajowe) – 3 pętle
– 2 km (bieg przełajowy) – 1 pętla.

Na każdą osobę która ukończy zawody czekać będzie pamiątkowy medal wykonany specjalnie na tę okazję. Dodatkowo zawodnicy mogą liczyć na poczęstunek i napoje w strefie finishera. Przez cały dzień sportowcy i kibice będą mogli wspólnie świętować jubileusz XDU przy ognisku. Zgłoszenia i opłaty startowe można wnosić poprzez stronę internetową imprezy: www.XDU.pl.

Dodaj komentarz