WOŚP w Poznaniu: informacje komunikacyjne


W niedzielny wieczór, 13 stycznia, w związku z organizacją 27. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, wzmocniona będzie komunikacja publiczna w Poznaniu, a w okolicy CK Zamek zmieni się organizacja ruchu.


Na czas trwania imprezy, w godzinach od 6:00 do 23:30, wyłączona z ruchu będzie jezdnia północna ul. Św. Marcin na odcinku od ul. Kościuszki do al. Niepodległości. Objazd przewidziano ulicami: Kościuszki i Taylora.
Na finał imprezy („Światełko do nieba”), od godz. 19:30 do 21:30, wyłączona z ruchu będzie al. Niepodległości na odcinku od ul. Powstańców Wlkp. do ul. Libelta oraz odcinek ul. Św. Marcin od al. Niepodległości do ul. Kościuszki. Objazd przewidziano ulicami: Libelta i Kościuszki (w kierunku południowym) oraz ul. Powstańców Wlkp., Matyi, most Dworcowy i ul. Roosevelta. W tym czasie wyłączone zostaną sygnalizacje świetlne na skrzyżowaniach: al. Niepodległości – ul. Święty Marcin i al. Niepodległości – ul. Taylora, a ul. Taylora będzie dwukierunkowa.
Ruch tramwajów i autobusów komunikacji miejskiej odbywać się będzie pod nadzorem służb z wykorzystaniem śluz w miejscach krzyżowania się ich tras z miejscem imprezy.
Na wniosek policji w razie potrzeby wprowadzane mogą być dodatkowe zmiany w organizacji ruchu, w tym wyłączenie sygnalizacji na skrzyżowaniu al. Niepodległości – ul. Fredry.

Więcej na kolejnych stronach tego artykułu:

Dodaj komentarz