Warta Poznań wiceliderem III ligi

Warta Poznań, drużyna nad którą patronat sprawuje „Nasz Głos Poznański”,  w ostatnim spotkaniu ligowym w tym roku pokonała na własnym stadionie Start Warlubie 1:0 i awansowała na pozycję wicelidera piłkarskiej  III ligi. Zwycięskiego gola zdobył z rzuty karnego Wojciech Onsorge.

Warta - Start 07

Spotkanie Warty Poznań ze Startem Warlubie było dla podopiecznych Tomasza Bekasa inauguracją rundy wiosennej, gdyż 18. kolejka III ligi grupy kujawsko-pomorsko-wielkopolska była rozegrana awansem. W pierwszym meczu Zieloni przegrali na wyjeździe ze Startem 0:2, ale teraz Warta prezentuje się zdecydowanie lepiej i zapowiadała walkę o zwycięstwo. Szybko przejęła inicjatywę i zepchnęła rywali na ich połowę, a szczęścia bezskutecznie pod bramką gości szukali Michał Ciarkowski, Alain Ngamayama, Filip Brzostowski i Łukasz Spławski.

Druga połowa rozpoczęła się od bramki dla gości, a Mateusza Filipowiaka pewnym uderzeniem pokonał Paweł Tabaczyński. Jednak sędzia liniowy wskazał pozycję spaloną i nadal był bezbramkowy remis. Po tej sytuacji z każdą minutą przewaga poznaniaków rosła, a w 70. minucie sędzia powinien podyktować rzut karny dla Warty. – Zawodnik z Warlubia w polu karnym zagrał dwoma rękoma. Piłka spadła mu na wyciągnięte ręce, a sędzia tego nie widział i mieliśmy kolejne nerwowe minuty – mówi trener Bekas.

Chwilę później blisko zdobycia gola strzałem głową był Dominik Drzewiecki, ale piłka minimalnie minęła bramkę. W 86. minucie Łukasz Spławski został zatrzymany faulem w polu karnym gości i sędzia wskazał na rzut karny, a okazję pewnym uderzeniem wykorzystał Wojciech Onsorge. Warta prowadziła 1:0 i nie pozwoliła rywalom odebrać sobie zwycięstwa. Tym samym z dorobkiem 35. punktów Zieloni wraz ze Startem zajmują pozycję wicelidera III ligi i do liderującego Sokoła Kleczew traci tylko trzy „oczka”.

Wywiad z Alainem Ngamayamą z Warty Poznań: kliknij tutaj.

Trener Tomasz Bekas o meczu Warty ze Startem: kliknij tutaj.

Relacja z meczu Warta Poznań – Start Warlubie minuta po minucie: kliknij tutaj.

Warta Poznań – Start Warlubie 1:0 (0:0)
Bramka: Onsorge (87. minuta – rzut karny)
Żółte kartki: Czerniejewicz, Siwek
Sędzia: Bartosz Roszyk

Warta: Filipowiak – Czerniejewicz (90. Wróblewski), Onsorge, Laskowski, Łukaszyk (85. Owczarek), Brzostowski, Siwek, Ngamayama, Marciniak (76. Drzewiecki),  Ciarkowski, Spławski.

Start: Skowroński – Lipińki, Kowalski, Żurek, Adamczyk, Mielcarek, Urtnowski (64. Fafiński), Simson (70. Zarembski), Żurowski, Bednarek, Tabaczyński.