Koniec meczu Warta Poznań – Start Warlubie 1:0 (na żywo). Wyniki innych spotkań III ligi.

W meczu III ligi piłkarskiej grupy kujawsko-pomorsko-wielkopolskiej zespół Warty Poznań, nad którym patronat prasowy sprawuje „Nasz Głos Poznański”, wygrała na własnym stadionie ze Startem Warlubie 1:0. Zwycięskiego gola dla Zielonych po strzale z rzutu karnego zdobył Wojciech Onsorge. Poniżej prezentujemy zapis relacji live z tego spotkania i wyniki wszystkich spotkań 18. kolejki III ligi. Galeria zdjęć z meczu – kliknij tutaj.

Warta - Nielba 39

Pomeczowa wypowiedź trenera Warty Tomasza bekasa – czytaj tutaj.

94. minuta – Koniec meczu. Warta Poznań zasłużenie wygrywa ze Startem Warlubie 1:0 po bramce Wojciecha Onsorge zdobytej w 87. minucie z rzutu karnego. Zwycięstwo w tym meczu zapewniło podopiecznym Tomasza Bekasa awans na pozycję wicelidera III ligi, a prezes Izabella Łukomska-Pyżalska zapowiada wsparcie dla zespołu mające pomóc w walce o awans do II ligi.

Włocłavia Włocławek – Ostrovia 1909 Ostrów Wielkopolski 1:2

90. minuta – Sędzia główny  Bartosz Roszyk doliczył do regulaminowego czasu gry 3. minuty.

90. minuta – Zmiana w zespole Warty. Boisko opuszcza Dawid Czerniejewicz, a wchodzi Dariusz Wróblewski.

87. minuta – Warta Poznań prowadzi ze Startem Warlubie 1:0 po bramce z rzutu karnego wykonaniu Wojtka Onsorge.

85. minuta – Zmiana w zespole Warty. Boisko opuszcza Krystian Łukaszyk, a wchodzi Adrian Owczarek.

Wyniki pozostałych spotkań III ligi:

Centra Ostrów Wielkopolski – Jarota Jarocin 0:0 (koniec meczu)
Lech II Poznań – Sparta Brodnica 3:0 (koniec meczu)
Unia Swarzędz – Wda Świecie 2:2 (koniec meczu)
Pogoń Mogilno – Unia Solec Kujawski 0:1 (koniec meczu)
Chełminianka Chełmno – Nielba Wągrowiec 0:0
Warta Poznań – Start Warlubie 0:1 (trwa)
Polonia Środa Wielkopolska – Sokół Kleczew 2:1 (koniec meczu)
Victoria Września – Tarnovia Tarnowo Podgórne 3:0  (trwa)
Włocłavia Włocławek – Ostrovia 1909 Ostrów Wielkopolski 1:2 (trwa)

80. minuta – Rafał Lipiński zablokował dośrodkowanie Dominika Drzewieckiego ze skrzydła i od bramki Mateusz Skowroński.

79. minuta – Strzał Dominika Drzewieckiego minimalnie mija bramkę Startu Warlubie.

78. minuta – Michał Żurowski faulował Dominika Drzewieckiego i rzut wolny dla Warty Poznań.

77. minuta – Obrońcy Starty wybijają dośrodkowanie Michała Ciarkowskiego z rzutu wolnego.

76. minuta – Zmiana w zespole Warty Poznań. Boisko opuszcza Artur Marciniak, a wchodzi Dominik Drzewiecki.

74. minuta – Spotkanie toczy się w środkowej strefie boiska.

71. minuta – Ewidentne zagranie piłkarza Startu ręką w polu karnym, którego nie widział sędzia główny i liniowy. Protesty kibiców Warty i Startu.

70. minuta – Zmiana w zespole Startu. Boisko opuszcza Radosław Simson, a wchodzi Michał Zarembski.

We Wronkach zakończyło się spotkanie Lecha Poznań ze Spartą Brodnica 3:0. Więcej o tym meczu tutaj.

66. minuta – Żółta kartka dla Dawida Czerniejewicza z Warty Poznań.

65. minuta – Frnaciszek Siwek wywalczył rzut rożny, który wykona Michał Ciarkowski.

64. minuta – Zmiana w zespole gości. Boisko opuszcza Krzysztof Urtnowski, a wchodzi Bartosz Fafiński.

60. minuta – Warta Poznań cały czas prowadzi grę, ale razi brakiem wykończenia pod bramką Startu Warlubie.

57. minuta – Obrońcy Wart blokują strzał Radosława Simsona przed polem karnym.

56. minuta – Adrian Laskowski traci piłkę pod bramką Startu.

55. minuta – Warta przejęła inicjatywę, ale traci piłkę pod polem karnym Startu.

52. minuta – Rafał Lipiński blokuje strzał Krystiana Łukaszyka.

51. minuta – Spotkanie toczy się w środkowej strefie boiska.

49. minuta – Dośrodkowanie Rafała Lipińskiego z rzutu wolnego wybijają z pola karnego obrońcy Warty.

47. minuta – Start Warlubie zdobywa bramkę, ale sędzia wskazuje pozycję spaloną.

46. minuta – Początek drugiej połowy bez zmian w obu zespołach.

14:00 – Koniec przerwy i rusza druga połowa spotkania Warta Poznań – Start Warlubie.

13:45 – Przerwa potrwa 15. minut.

Centra Ostrów Wielkopolski – Jarota Jarocin 0:0 (trwa)
Unia Swarzędz – Wda Świecie 2:2 (trwa)
Warta Poznań – Start Warlubie 0:0 (trwa)
Polonia Środa Wielkopolska – Sokół Kleczew 1:0 (trwa)
Victoria Września – Tarnovia Tarnowo Podgórne 1:0  (trwa)
Włocłavia Włocławek – Ostrovia 1909 Ostrów Wielkopolski 0:1 (trwa)

45. minuta – Koniec pierwszej połowy spotkania Warta Poznań – Start Warlubie 0:0. Inicjatywa należy do podopiecznych Tomasza Bekasa. Czekamy na bramki w drugiej połowie.

45. minuta – Strzał Łukasza Spławskiego z linii pola karnego minimalnie mija bramkę Startu Warlubie.

44. minuta – Warta zepchnęła Start do obrony. Strzał Alaina Ngamayamy zablokowany przez obrońców.

42. minuta – Warta Poznań zaczyna przejmować inicjatywę, ale znów brakuje jej wykończenia pod bramką rywali.

41. minuta – Alain Ngamayama przechwytuje podanie Tomasza Adamczyka do napastników Startu Warlubie.

39. minuta – Filip Brzostowski wywalczył rzut rożny i do piłki podchodzi Michał Ciarkowski. Dośrodkowanie Ciarkowskiego wybijają obrońcy Startu.

38. minuta – Michał Ciarkowski wbiega w pole karne Startu, ale jego strzał z ostrego kąta mija bramkę.

35. minuta – Michał Ciarkowski idealnie wykłada piłkę Krystianowi Łukaszykowi, którego w ostatniej chwili zatrzymuje obrońca.

33. minuta – Nieudany strzał z dystansu Piotra Żurka i piłkę spokojnie wyłapuje Mateusz Filipowiak.

30. minuta – Dośrodkowanie z rzutu wolnego w wykonaniu Radosława Simsona trafia na głowę Jordana Bednarka, którego strzał mija bramkę Warty Poznań.

28. minuta – Dośrodkowanie Dawida Czerniejewicza w pole karne Startu wyłapuje bramkarz Mateusz Skowroński.

25. minuta – Dośrodkowanie Michała Ciarkowskiego rzutu wolnego obok narożnika pola karnego mija Alaina Ngamayamę.

24. minuta – Mateusz Skowroński broni strzał Filipa Brzostowskiego.

22. minuta – Strzał Krystiana Łukaszyka mija bramkę Startu Warlubie

20. minuta – Jak na razie na stadionie przy Drodze Dębińskiej najwięcej emocji dostarcza sędzia główny Bartosz Roszyk.

Unia Swarzędz – Wda Świecie 1:1
Pogoń Mogilno – Unia Solec Kujawski 0:1
Warta Poznań – Start Warlubie 0:0
Polonia Środa Wielkopolska – Sokół Kleczew 1:0
Victoria Września – Tarnovia Tarnowo Podgórne 0:0
Włocłavia Włocławek – Ostrovia 1909 Ostrów Wielkopolski 0:0

15. minuta – Spotkanie toczy się głównie w środkowej strefie boiska.

12. ,minuta – Mateusz Filipowiak broni spokojnie strzał Michała Żurowskiego.

10. minuta – Początek spotkania bardzo wyrównany. Gra toczy się w środkowej strefie boiska.

3. minuta – Krzysztof Urtnowski przewraca się w polu karnym Warty po starciu z Alain Ngamayama. Sędzia nakazał grać dalej.

Warta - Start 09

1. minuta – Spotkanie Warty Poznań ze Startem Warlubie prowadzi sędzia Bartosz Roszyk.

13:01 – Start Warlubie: 1. Mateusz Skowroński, 15. Rafał Lipińki, 5. Bartłomiej Kowalski, 3. Piotr Żurek, 17. Tomasz Adamczyk, 13. Wojciech Mielcarek, 8. Krzysztof Urtnowski, 19. Radosław Simson, 6. Michał Żurowski, 20. Jordan Bednarek, 9. Paweł Tabaczyński

Rezerwa: 94. Jędrzej Woźniak, 18. Paweł Kaniewski, 4. Bartosz Fafiński, 11. Michał Zarembski, 2. Dawid Rombalski, 10. Arkadiusz Wiśniewski, 14. Szymon Maziarz

13:00 – Warta Poznań: 12. Mateusz Filipowiak, 3. Dawid Czerniejewicz, 4. Wojciech Onsorge, 5. Adrian Laskowski, 8. Krystian Łukaszyk, 11. Filip Brzostowski, 14. Franciszek Siwek, 16. Alain Ngamayama, 17. Artur Marciniak,  20. Michał Ciarkowski, 24. Łukasz Spławski

Rezerwowi: 93. Wojciech Fleischer,   9. Adrian Owczarek, 18. Dominik Drzewiecki, 19. Kacper Ciupa, 21. Grzegorz Twardoń, 23.  Mateusz Górny, 6. Dariusz Wróblewski

11:30 – Synoptycy zapowiadają, że w trakcie meczu maksymalnie będziemy mieli do 5 stopni. Zmienny wiatr będzie wiał słabo do 11 km/h. Ciśnienie osiągnie poziom 1017 hPa. Nie będzie padał deszcz.

Warta Poznań – Start Warlubie 1:0 (0:0)
Bramka: Wojciech Onsorge (87. minuta – rzut karny)
Żółta kartka: Dawid Czerniejewicz (Warta)
Sędzia: Bartosz Roszyk (Leszno)

Warta Poznań: Mateusz Filipowiak – Dawid Czerniejewicz (90. Dariusz Wróblewski), Wojciech Onsorge, Adrian Laskowski, Krystian Łukaszyk (85. Adrian Owczarek), Filip Brzostowski, Franciszek Siwek, Alain Ngamayama, Artur Marciniak (76. Dominik Drzewiecki),  Michał Ciarkowski, Łukasz Spławski.

Start Warlubie: Mateusz Skowroński – Rafał Lipińki, Bartłomiej Kowalski, Piotr Żurek, Tomasz Adamczyk, Wojciech Mielcarek, Krzysztof Urtnowski (64. Bartosz Fafiński), Radosław Simson (70. Michał Zarembski), Michał Żurowski, Jordan Bednarek, Paweł Tabaczyński.