Warta Poznań podejmuje Stal Mielec


W 18. kolejce czeka nas kilka starć drużyn z czuba tabeli. Warta Poznań zagra ze Stalą Mielec, GKS Tychy z Radomiakiem Radom, a Podbeskidzie powalczy o punkty z Zagłębiem. Zmierzą się ze sobą także dwie drużyny ze strefy spadkowej – Chojniczanka Chojnice i Wigry Suwałki.

W Grodzisku Wielkopolskim czeka nas starcie na szczycie. Lider Fortuna 1 Ligi zmierzy się ze Stalą, która wciąż znajduje się wysoko w tabeli. W pierwszej rundzie lepsi okazali się zawodnicy Stali, którzy wygrali 2:1, ale nie wykorzystali dwóch karnych za sprawą Josipa Soljicia. W Grodzisku emocji z pewnością nie zabraknie, bo celem Warty jest trzecie z rzędu ligowe zwycięstwo i rewanż za porażkę na otwarcie sezonu. Do kadry zielonych wraca Łukasz Trałka, który odcierpiał już karę za kartki. Z tego samego powodu w niedzielę nie będą mogli jednak wystąpić kapitan Bartosz Kieliba oraz Michał Grobelny.

– Wszyscy zawodnicy w kadrze mają być zawsze gotowi na to, żeby wejść i dać z siebie maksimum. Zresztą cała drużyna jest nauczona ciężkiej pracy. Wiemy, ile trzeba się namęczyć, żeby po ostatnim gwizdku unieść ręce i cieszyć się ze zwycięstwa. Jesteśmy w takiej dyspozycji, że będziemy mieli pomysł, który pozwoli nam zrealizować ten cel – zapewniał podczas piątkowej konferencji prasowej Piotr Tworek.

Trener Warty Poznań zaskakuje, gdy pada pytanie o trzy mecze, które zostały jeszcze do rozegrania Warcie Poznań w tym roku. – Do zdobycia jest 9 punktów i będziemy celowali w taką zdobycz. Chcielibyśmy jeszcze w tym roku zaskoczyć wszystkich i osiągnąć, a nawet przekroczyć barierę punktów, która w poprzednich sezonach dawała utrzymanie się w lidze [40 pkt] – mówi Piotr Tworek.

Na sędziego niedzielnego meczu został wyznaczony 35-letni Łukasz Szczech z Warszawy. To arbiter, który w tym sezonie nie prowadził jeszcze meczu z udziałem poznańskiego zespołu. Początek meczu o godz. 12:40, transmisja w Polsacie Sport.

Więcej na kolejnych stronach tego artykułu:

Dodaj komentarz