Warta Poznań – GKS Tarnovia Tarnowo Podgórne 2:0 (1:0) – zapis relacji na żywo

Warta Poznań, nad którą patronat medialny sprawuje „Nasz Głos Poznański”, w sobotnim meczu III ligi piłkarskiej wygrała z GKS Tarnovia Tarnowo Podgórne 2:0 (1:0).

Warta - Tarnovia _ Paweł F. Matysiak 18

Więcej zdjęć zobacz tutaj

Co po meczu powiedział trener Tarnovii Piotr Reiss – czytaj tutaj

90+3. minuta– Sędzia główny kończy spotkanie. Warta Poznań wygrywa z Tarnovią Tarnowo Podgórne 2-0. Strzelcami bramek byli Łukaszyk i Laskowski. Zieloni zdobywają komplet punktów w dwóch pierwszych spotkaniach i nie stracili jeszcze tej wiosny ani jednej bramki.

90+1. minuta- Prawym skrzydłem w pole karne wdziera się Ciarkowski, ale zabrakło precyzyjnego wykończenia. Piłka ląduje z dala od boiska. Wydaje się, że Warta już nie wypuści tego prowadzenia z rąk.

90. minuta– Z boiska schodzi Artur Marciniak, który rozegrał dzisiaj dobre zawody, a na murawie melduje się Miłosz Brylewski. Sędzia dolicza 3 minuty.

88. minuta– Adrian Laskowski podwyższa prowadzenie na 2-0.

88. minuta– GOOOOL!

85. minuta– Piotr Reiss przeprowadza ostatnią zmianę. Schodzi Piotr Zakrzewski, a zmienia go Maksymilian Jankowski. Mamy także kolejną zmianę w drużynie trenera Bekasa. Fiedosiewicza zmienił Dawid Czerniejewicz.

80. minuta– Tego samego piłkarza Warty zmienia Adam Durowicz.

78. minuta– Kolejna żółta kartka. Tym razem za przytrzymywanie Macieja Scherfchena ukarany zostaje Koziorowski.

77. minuta– Sędzia główny spotkania pokazuje żółtą kartkę Kamilowi Bździelowi.

75. minuta– Trzecią zmianę wykorzystuje Piotr Reiss. Artura Grządzielewskiego zmienia Bartosz Dylewski.

70. minuta– Strzelca bramki Krystiana Łukaszyka zmienia Gracjan Goździk.

67. minuta– Celny strzał oddaje Maciej Scherfchen, a następnie po kontrze Warty znów bramce rywali zagroził dobrze dysponowany dzisiaj Łukaszyk

65. minuta– Żółtą kartką ukarany został Maciej Stronka z drużyny Tarnovii za faul na Michale Ciarkowskim w okolicach lewego narożnika pod polem karnym Makuchowskiego.

61. minuta– Z drugiej bramki cieszył się już Łukaszyk, bo udało mu się pokonać bramkarza w sytuacji sam na sam, ale zdaniem sędziego bocznego znalazł się na spalonym.

60. minuta– Żółtą kartkę za przerwanie akcji Tarnovii otrzymał Artur Marciniak – jeden z najjaśniejszych punktów w drużynie zielonych.

55. minuta- Po przerwie gra Tarnovii nie uległa zmianie. Wciąż dominuje Warta. Strzał po długim rogu zza pola karnego oddał Ciarkowski, ale piłka minęła bramkę.

50. minuta– Po pięknej akcji Artura Marciniaka piłka ląduje w siatce Brzuśkiewicza. Boczny arbiter jednak podniósł w górę chorągiewkę i wynik pozostaje bez zmian.

49. minuta– Za brutalny faul sędzia główny ukarał żółtą kartką Macieja Scherfchena.

45. minuta– Podopieczni Piotra Reissa wznawiają drugą połowę. Tak jak już wcześniej podawaliśmy, w drużynie gości nastąpiła zmiana. Makuchowskiego zmienił Brzuśkiewicz.

15:04– Do zawodników Tarnovii dołączyli już zieloni wraz z sędziami.

15:03– Wracamy do gry. Pierwsi na murawę wychodzą goście.

14:57– Intensywnie rozgrzewa się rezerwowy bramkarz z Tarnowa Podgórnego. Po zmianie stron  prawdopodobnie będziemy świadkami drugiej zmiany w drużynie Piotra Reissa. Adama Makuchowskiego zmieni Jacek Brzuśkiewicz.

45+3. minuta– Sędzia zakończył gwizdkiem pierwszą połowę.  Do przerwy Warta prowadzi z Tarnovią 1:0, a strzelcem bramki był Łukaszyk.

45+1. minuta – W pole karne Tarnovii furtbolówkę wbija Brzostwoski. Główkuje Onsorge, lecz piłkę łapie Makuchowski.

45. minuta– Rzut wolny z okolic 20. metra dla Warty. Pudłuje Marciniak, a sędzia dolicza 3 minuty do pierwszej części gry.

Warta Łukaszyk

42. minuta-1:0 dla Warty Poznań! Strzelcem bramki Krystian Łukaszyk.

42. minuta– GOOL!

41. minuta– Rzut rożny dla Tarnovii. Zagrożenie zneutralizowali obrońcy trenera Bekasa, a następnie wyprowadzili groźną kontrę 3:1. Na, niestety, dla kibiców Warty na pozycji spalonej znalazł się Ciarkowski.

Scherfchen Zakrzewski

34. minuta– Pierwsza zmiana w drużynie Piotra Reissa. Z boiska schodzi kolejny były zawodnik Warty- Zbigniew Zakrzewski, a zmienia go młody Mateusz Niemczyk.

– Poczułem ukłucie w łydce, nie chciałem ryzykować odnowienia kontuzji. Dlatego zszedłem z boiska – powiedział nam chwilę później Zbigniew Zakrzewski.

33. minuta– Po zderzeniu z jednym z warciarzy na murawie leży Adam Makuchowski. Rozgrzewa się już drugi bramkarz Tarnovii.

31. minuta– Rzut rożny dla zielonych. Futbolówkę po ziemi w pole karne wbijał Ciarkowski. Następnie dwóch kolejnych zawodników przepuściło piłkę między nogami i akcję strzałem zakończył Laskowski. Piłkę łapie bramkarz Tarnovii.

28. minuta– Docierają do nas informacje z innego trzecioligowego stadionu. We Wronkach rezerwy Lecha Poznań pokonały Unię Solec Kujawski 3-0. (więcej o tym meczu piszemy tutaj – kliknij).

25. minuta– Na prawej stronie szaleje Koziorowski, lecz żaden z jego kolegów nie potrafi wykończyć jego dośrodkowań.

24. minuta– Kolejna kontra Tarnovii, lecz Zakrzewski okazał się za wolny i piłkę przejęli poznaniacy.

20. minuta– Żółtą kartką ukarany Onsorge za przerwanie kontry Tarnovii.

18. minuta– Nawałnica w wykonaniu poznańskiej Warty. Najpierw indywidualną akcją popisał się Koziorowski, lecz Brzostowski nie zdołał zamknąć akcji. Później prawą flanką popędził Łukaszyk, ale również ta akcja skończyła się fiaskiem.

15. minuta– Podopieczni Piotra Reissa – byłego zawodnika Lecha i Warty Poznań – starają się przechwytywać piłkę w okolicach środkowej linii i wyprowadzać kontrataki. Na spalonym Grządzielewski.

12. minuta–  Dośrodkowanie przejmuje bramkarz Tarnovii – Makuchowski.

11. minuta– Długie podanie do biegnącego lewym skrzydłem  Fiedosiewicza i zieloni mają rzut rożny.

8. minuta– Dobre prostopadłe podanie do wybiegającego Ciarkowskiego, lecz zawodnik Warty znalazł się na pozycji spalonej.

3. minuta– Wysoko ustawiona formacja podopiecznych trenera Tomasza Bekasa. Przeważa Warta, lecz zawodnicy Tarnovii nie pozwalają na sfinalizowanie akcji.

1. minuta– Rozpoczynają zieloni.

13.59 Spotkanie przy wyjściu zawodników z tunelu ogląda Łukasz Spławski, który nie mógł wystąpić z powodu żółtych kartek.

– Wolę grać niż patrzeć z boku, bo teraz bardziej się denerwuję – powiedział „Naszemu Głosowi Poznańskiemu” najlepszy strzelec Warty.

13:59 Alain Ngamayama i Maciej Scherfchen – kapitanowie obu drużyn przywitali się z trójką sędziowską. Sędzią główną tego spotkania będzie Piotr Łęgosz z Lipna.

13:58 Obie jedenastki w asyście sędziów wchodzą na murawę.

13:57 Mecz wywołał spore zainteresowanie, trybuny prawie zapełnione, a przed kasą jeszcze długa kolejka kibiców. Wśród widzów zauważyliśmy znane w piłkarskim światku nazwiska, jak trener bramkarzy Andrzej Dawidziuk, czy były piłkarz Tomasz Magdziarz.

GKS Tarnovia Tarnowo Podgórne: Makuchowski –  Dorna, Stronka, Czarnecki, P. Zakrzewski – Scherfchen, Trzciński, Bździel, Grządzielewski, Mańczak – Z. Zakrzewski (Niemczyk).

Warta Poznań: Pawłowski –  Laskowski, Onsorge – Fiedosiewicz, Ngamayama, Marciniak , Siwek – Brzostowski, Koziorowski, Ciarkowski-  Łukaszyk.

13:50 Witamy z „Ogródka” przy Drodze Dębińskiej. Do spotkania pozostało już tylko 10 minut, a my znamy już składy obu drużyn.

tekst: Karol Jaroni

zdjęcia: Roger Gorączniak i Paweł F. Matysiak

Zobacz co przed tym spotkaniem mówili trenerzy obu zespołów: Warty  Tomasz Bekas (kliknij tutaj) i GKS Tarnovia Piotr Reiss (czytaj tutaj).

Sponsorem relacji z meczu Warta – Tarnovia był Hotel Twardowski****, z którego SPA i siłowni korzystają zawodnicy Warty w ramach odnowy biologicznej i regeneracji sił.