Koziegłowy dla Kasi (ZDJĘCIA)


W niedzielę Stowarzyszenie „Gmina Czerwonak dla Ciebie” oraz Gminny Ośrodek Kultury w Czerwonaku zorganizowały koncert charytatywny na rzecz mieszkanki Koziegłów – Kasi Januchowskiej. Choruje ona na raka – czerniaka złośliwego IV stopnia. Poniżek relacja, a na końcu tekstu zdjęcia w wydarzenia.

Licytowano m.in. flagę z autografami polskich skoczków narciarskich. Licytację prowadziła Joanna Kardasz-Dyc z Radia Poznań.

W niedzielę, w Centrum Kultury i Rekreacji, w Koziegłowach odbył się koncert charytatywny na rzecz mieszkanki Koziegłów – pani Kasi Januchowskiej, która choruje na raka – czerniaka złośliwego IV stopnia.

Przypomnijmy, czerniak to jeden z nowotworów, który wywołuje w nas paniczny lęk. Jest on uzasadniony, bo ten typ nowotworu szybciej niż inne daje przerzuty. Ale wcześnie wykryty może być całkowicie wyleczony.

Ciało Pani Kasi zawsze pokrywały liczne pieprzyki. Przez lata były niegroźne, oglądane przez lekarzy. Ten nowy pojawił się w 2012 roku na przedramieniu bliżej łokcia – inny, o nieregularny kształcie, szybko zaczął ciemnieć. Żaden lekarz nie zwrócił na niego uwagi, a on, z pozoru taki mały i niegroźny jak inne, zaczynał uruchamiać mechanizm zniszczenia. Pękł 25 listopada 2012 roku, dokładnie w imieniny Katarzyny. Poleciała krew, potem ropa. Lekarz, do którego trafiła Pani Kasia polecił usunąć go jak najszybciej, bez szczegółowych badań, gdyż uznał, że to był czerniak. Niestety nie pomylił się – w wycinku pobranym 20 grudnia 2012 roku był rak. Szybko wykonano kolejną operację – wycięto skórę wokół pieprzyka, na wszelki wypadek, gdyby czerniak wyszedł za czarną linię znamienia. Niestety, wyszedł o wiele dalej…

Więcej na kolejnych stronach tego artykułu:

Dodaj komentarz