US Open: Piter uległa Japonce

Katarzyna Piter w drugiej rundzie eliminacji wielkoszlemowego turnieju US Open przegrała z Japonką Kurumi Nara 3:6,6:7 (4). Mecz w drugim secie przy prowadzeniu Kasi 3;1 przerwały opady deszczu.

Piter-Ołomuniec1

W zmaganiach singlowych w turnieju głównym zaprezentują się Agnieszka (rozstawiona z nr 3) i Urszula Radwańskie, Jerzy Janowicz (nr 14), Łukasz Kubot i Michał Przysiężny. Isia zmierzy się z Hiszpanką Silvią Soler-Espinosą, a Ula z Rumunką Iriną-Camelią Begu. Jerzyk trafi na kwalifikanta. Łukasz spotka się z Finem Jarkko Nieminenem, a Ołówek z Francuzem Julienem Benneteau.

W kwalifikacjach Piter wygrała z Chorwatką Aną Vrljic 6:4, 5:7, 6:2. W czwartek przegrała z Japonką Kurumi Nara 3:6, 6″7 (4).

Kania pokonała Rosjankę Jekaterinę Bychkovą 6:4, 4:6, 6:4 i zagra z Austriaczką Patricią Mayr-Achleitner.

Magda Linette przegrała z Turczynką Caglą Buyukakcay 6:2, 1:6, 2:6.