Unia Swarzędz – Warta Poznań: na żywo

28. kolejka spotkań III ligi piłkarskiej grupy kujawsko-pomorsko-wielkopolskiej odbyła się 13 maja. Warta Poznań, której patronuje „Nasz Głos Poznański”, wygrała w Swarzędzu 3:1 z miejscową Unią. Strzelcami bramek zostali Onsorge, Ciarkowski i Czerniejewicz. Bramkę dla zespołu swarzędzkiego zdobył Mateusz Świergiel.

Warta - Unia 088

Zobacz co powiedział po meczu trener Warty Poznań Tomasz Bekas – czytaj tutaj.

Podsumowanie pozostałych spotkań tej kolejki i tabela – czytaj tutaj.

90+3min. Koniec spotkania w Swarzędzu. Siódme zwycięstwo z rzędu w wykonaniu Warty stało się faktem. Zieloni zwyciężają i na 6 kolejek przed końcem rozgrywek umocnili się na pozycji lidera.

90.min Sędzia główny dolicza jeszcze 3 minuty.

89. min Z boiska schodzi również Spławski, a zastępuje go Wróblewski.

87.min Czapliński zmienia Sobonia w drużynie gospodarzy.

81.min Krystiana Łukaszyka zmienia Tomasz Koziorowski.

80.min Z 18 metrów Ciarkowski chciał technicznym strzałem pokonać bramkarza Unii, ale jeden z najlepszych zawodników tego meczu tym razem przestrzelił.

79.min Brutalny faul na Łukaszyku popełnił Ploskonos, za co został ukarany żółtą kartką. Rzut wolny dla Warty.

78. min Zza pola karnego szczęścia próbował Brylewski, ale jego strzał poszybował znacznie za wysoko. Wynik pozostaje bez zmian.

72.min Z boiska schodzi strzelec bramki dla Unii – Świergiel, a zmienia go Koralewski.

71.min Zmiana w drużynie Warty. Schodzi Filip Brzostowski, a na placu gry pojawił się Gracjan Goździk.

65.min Rzut rożny dla Warty i po raz kolejny doskonale dośrodkował Ciarkowski. Tym razem głową uderzał Brzostowski, ale piłka przeleciała obok bramki.

56. min Gol dla Unii. Mateusz Świergiel sam na sam z Pawłowskim i tym razem piłka wpada do bramki zielonych. 3:1

55.min Gooool dla Warty! Po rzucie rożnym piłkę główką do bramki kieruje Czerniejewicz.

48.min Lewą stroną pola karnego Warty pognał Świergiel, ale jego strzał został zablokowany.

46.min Rozpoczynamy drugą połowę.

46.min Zmiana w drużynie Unii. Drugiej połowy nie rozpoczął Stawiński, a zmienia go Marcin Jędrzejczak.

17.02 Zawodnicy obu drużyn pojawili się już na murawie i lada moment rozpocznie się druga połowa.

45+3.min Koniec pierwszej połowy.

45+3.min Żółtą kartką ukarany za faul taktyczny został Stawiński.

45.min Pierwsza połowa została przedłużona o 3 minuty.

40.min Rzut rożny dla Unii spod linii bocznej boiska, ale mocno bita piłka wpadła prosto w rękawice Pawłowskiego. Warta wciąż prowadzi 2:0.

32.min Zmiana w szeregach zielonych. Kontuzjowany przez bramkarza Unii – Besera został Adrian Laskowski. W jego miejsce wchodzi Miłosz Brylewski.

31. min GOOOOL! Michał Ciarkowski wziął ciężar gry na swoje barki i wszedł lewą flanką dryblingiem w pole karne, a następnie umieścił piłkę w bramce. Warta prowadzi już 2:0.

29.min Do piłki podchodzi Wojciech Onsorge i… GOOOOOL!

27.min Rzut karny dla Warty za faul na Adrianie Laskowskim!

21.min Rzut rożny dla Warty. Piłkę dośrodkowywał Ciarkowski, ale obrońca Warty wybił ją z pola karnego. Następnie futbolówka trafiła do Siwka, a ten uderzył wysoko ponad bramką Unii.

16.min Kolejny raz bliska strzelenia gola była Unia Swarzędz. Z dystansu uderzał Wojciech Antczak, ale znów górą był bramkarz Warty.

15.min Dłużej przy piłce utrzymują się warciarze, ale gospodarze kilkukrotnie postraszyli  już groźnymi kontrami.

7.min Pierwsza groźna sytuacja ze strony Unii. Z rzutu rożnego dośrodkowana piłka trafiła do stojącego bez krycia zawodnika Unii, a ten precyzyjnie uderzył pod poprzeczkę. Od straty gola warciarzy uchronił Wojciech Pawłowski, który wypiąstkował piłkę na rzut rożny.

6.min Wyrównany początek spotkania. Obie drużyny mierzą na razie swoje siły.

1. min Pierwszy gwizdek arbitra głównego i zaczynamy!

15.52 Do pierwszego gwizdka arbitra pozostało zaledwie kilka minut, a Warta Poznań według bukmacherów jest niekwestionowanym faworytem tego spotkania. Za każdą postawioną złotówkę na zwycięstwo zielonych zarobić można 1,5 raza więcej.

15.50 Natomiast gospodarze rozpoczną mecz z liderami III  w takim składzie: Beser – K. Antczak, W. Antczak, Gajda, Noga, Ploskonos, Gołembowski, Soboń, Stawiński, Świergiel, Stawiński, Wasielewski.

15.42 Wyjściowa jedenastka Warty Poznań trenera Tomasza Bekasa prezentuje się następująco:

skład

15.40 Do meczu pozostało dwadzieścia minut, a my już znamy składy wyjściowe obu drużyn.