Ulica Gdyńska w pełni przejezdna


Zakończyła się przebudowa ulicy Gdyńskiej w Koziegłowach.  Kierowcy mają do dyspozycji po dwa pasy w każdym kierunku.

 

Ulica Gdyńska została przebudowana na ponad kilometrowym odcinku od granicy Poznania do zjazdu do Centralnej Oczyszczalni Ścieków w Koziegłowach. Na trasie są teraz dwa ronda – w miejscach gdzie są skręty do Koziegłów. Na przebudowanym odcinku kierowcy mają do dyspozycji po dwa pasy w każdym kierunku.

-Modernizacja ulicy Gdyńskiej ma dla gminy Czerwonak ogromne znaczenie i  jest zwieńczeniem wieloletnich starań – powiedział  Marcin Wojtkowiak, wójt gminy Czerwonak. –  Dzięki niej wielu mieszkańców jeszcze sprawniej niż dotychczas będzie mogło dostać się do Poznania, nie tylko szynobusem, jak do tej pory, ale także autobusem, samochodem i rowerem.

–  Ten odcinek ul. Gdyńskiej jest ostatnim z etapów budowy dróg dojazdowych do spalarni na Karolinie – poinformował prezydent Poznania Jacek Jaśkowiak. – Łączy się z poznańskim fragmentem ul. Gdyńskiej, który wraz z przebudową ul. Bałtyckiej został przebudowany wcześniej Warto podkreślić, że to efekt współpracy samorządów Stowarzyszenia Metropolia Poznań, oczywiście w głównej mierze z gminą Czerwonak. Kolejną formą takiego partnerstwa było skoordynowanie prac na ul. Gdyńskiej z przebudową pobliskiej ul. Poznańskiej w Koziegłowach, nadzorowaną przez Zarząd Dróg Powiatowych. Warte podkreślenia jest również to, iż wszystkie koszty związane z realizacją inwestycji były po stronie Miasta Poznania.

Więcej na kolejnych stronach tego artykułu:

Dodaj komentarz