Udany wyjazd SKF Politechniki Poznańskiej do Chełmna

Przygotowujące się do inauguracji nowego sezonu II ligi siatkarki SKF Politechnika Poznańska zdobyły w sobotę Puchar Burmistrza Chełmna. Podopieczne Przemysława Wodzienia pewnie pokonały UKS Culmen Chełmno i rezerwy PTPS Piła. Pierwszy mecz o ligowe punkty już 8 października, a rywalem będzie Energetyk Poznań.

SKF KS Poznań - sierpień 2016

Poznanianki wczesnym rankiem wyruszyły do Chełmna na Turniej „Przed Ligą o Puchar Burmistrza Chełmna”, w którym zmierzyły się z UKS Culmen Chełmno i rezerwami PTPS Piła. W pierwszym spotkaniu podopieczne Przemysława Wodzienia zmierzyły się z UKS Culmen, a premierowa odsłona była bardzo wyrównana. Choć miejscowe prowadziły 22:20 to seta wygrały siatkarki Politechniki 25:23. Jednak w kolejnym secie Culmen szybko wyszedł na prowadzenie i wygrał 25:18. Kolejne dwa sety szybko padły łupem SKF PP i całe spotkanie zakończyło się ich zwycięstwem 3:1. Takim samym wynikiem zakończył się pojedynek z rezerwami PTPS Piła i Puchar Burmistrza Chełmna trafił do klubowej gabloty SKF Politechnika Poznańska.

– Był to kolejny etap przygotowań do rozgrywek ligowych. Postawiliśmy dzisiaj na inną rozgrywającą i po wynikach widać, że zdała egzamin. W turnieju dwa tygodnie temu dominowała na rozegraniu Julia Gapik a tym razem juniorka Łucja Bińczycka – mówi w rozmowie z dwutygodnikiem „Nasz Głos Poznański” trener SKF Politechnika Poznańska, Przemysław Wodzień. Za tydzień poznanianki czekają kolejne gry kontrolne

Wyniki spotkań:
UKS Culmen Chełmno – SKF Politechnika Poznańska 1:3
PTPS Piła – SKF Politechnika Poznańska 1:3
PTPS Piła – UKS Culmen Chełmno 1:3

Kadra SKF Politechnika Poznańska na Turniej „Przed Ligą o Puchar Burmistrza Chełmna”: Sandra Pierzchała (kapitan), Jagoda Radzewicz, Paulina Pachurka, Magdalena Turek, Karolina Kohut, Anna Gudowicz, Joanna Przybylska (libero), Luiza Kwiatek, Łucja Bińczycka.