Tunel, który wiele zmieni w Pobiedziskach


W Pobiedziskach powstanie tunel pod torami kolejowymi. Ma kosztować 10,5 mln zł. Sfinansowany będzie głównie z budżetu gminy oraz przez PKP, które przekaże trzy miliony. Ta inwestycja jest pilna, bo na tej trasie kolejowej kursuje dziennie 190 składów i szlaban jest zamknięty przez dziewięć godzin.

WW_2350m

Radni na nadzwyczajnej sesji Rady Miejskiej przegłosowali jednogłośnie zmiany w budżecie gminy Pobiedziska. Sesja i tak pilne głosowanie związane były z podpisaniem w Warszawie listu intencyjnego, w którym PKP PLK zobowiązuje się przekazać gminie Pobiedziska kwotę 3.000.000 zł na budowę tunelu dla ruchu kołowego pod linią kolejową w rejonie ul. Poznańskiej. Na spotkaniu w siedzibie PKP PLK byli obecni burmistrz Dorota Nowacka, zastępca burmistrza Zbigniew Zastrożny oraz poseł na Sejm RP Bartłomiej Wróblewski, którego działania bardzo pomogły w ostatecznym porozumieniu i deklaracji przekazania tak dużych środków na budowę tunelu.
Wymogiem stawianym przez PKP PLK jest rozpoczęcie prac w styczniu 2017 i ich ukończenie w maju 2017.
W związku z tym w najbliższych dniach ogłoszony zostanie przetarg na wykonanie tej inwestycji.

W ramach prowadzonych prac rozbudowany zostanie węzeł drogowy o dwa skrzyżowania z ruchem okrężnym ( tzw. ronda ) oraz zmieniony przebieg DK 5 w rejonie Skansenu Miniatur.

Podjęte działania spowodują rozwiązanie długoletnich problemów związanych z bezpiecznym przejazdem przez linie kolejową Poznań-Skandawa.

Dodaj komentarz