Trener Tomasz Bekas o meczu Warty ze Startem

Z Tomaszem Bekasem, trenerem piłkarzy Warty Poznań, nad którymi patronat sprawuje „Nasz Głos Poznański”, rozmawialiśmy po wygranym meczu ze Starem Warlubie 1:0.

Lech -  Warta 05

– Wygraliśmy ze Startem Warlubie po bramce z rzutu karnego, ale sędzia powinien podyktować dla nas jedenastki o wiele wcześniej. W pierwszej połowie mieliśmy bardzo kontrowersyjną sytuację, gdyż Filip Brzostowski był faulowany w dogodnej sytuacji. Natomiast około 70. minuty zawodnik z Warlubia w polu karnym zagrał dwoma rękoma. Piłka spadła mu na wyciągnięte ręce, a sędzia tego nie widział i mieliśmy kolejne nerwowe minuty. Jednak udało się za trzecim razem i Wojciech Onsorge zdobył zwycięskiego gola.

Mijająca runda była dla nas początkowo szalona, gdyż nie wiedzieliśmy, na jakim poziomie rozgrywkowym będziemy występować i przygotowywaliśmy zespół „na kolanie”. Do ostatniej chwili nie wiedzieliśmy, kto odejdzie, a kto przyjdzie do Warty… O wyjeździe do Warlubia dowiedzieliśmy się tydzień przed meczem. Zmian było mnóstwo, ale postanowiliśmy stawiać na młodzież Warty i ci chłopcy pokazali, że warto na nich stawiać. Oni chcą podnosić swoje umiejętności, grać dla Warty i walczyć o awans. Zdobyliśmy w sumie 35 punktów, a gdyby nie przypadkowo remisy moglibyśmy być liderem. Runda wiosenna zapowiada się bardzo ciekawie, gdyż zaczynamy od meczu z liderem w Kleczewie. Teraz myślimy o przygotowaniach do rundy wiosennej. Planujemy w okresie przygotowawczym rozegrać dużo sparingów, dobrze przepracować okres i walczyć o awans – powiedział po meczu ze Startem Warlubie w rozmowie z „Naszym Głosem Poznańskim” trener Warty Poznań, Tomasz Bekas.

Relacja z meczu Warta Poznań – Start Warlubie minuta po minucie: kliknij tutaj.

Warta Poznań – Start Warlubie 1:0 (0:0)
Bramka: Wojciech Onsorge (87. minuta – rzut karny)
Żółta kartka: Dawid Czerniejewicz, Franciszek Siwek
Sędzia: Bartosz Roszyk (Leszno)

Warta Poznań: Mateusz Filipowiak – Dawid Czerniejewicz (90. Dariusz Wróblewski), Wojciech Onsorge, Adrian Laskowski, Krystian Łukaszyk (85. Adrian Owczarek), Filip Brzostowski, Franciszek Siwek, Alain Ngamayama, Artur Marciniak (76. Dominik Drzewiecki),  Michał Ciarkowski, Łukasz Spławski.

Start Warlubie: Mateusz Skowroński – Rafał Lipińki, Bartłomiej Kowalski, Piotr Żurek, Tomasz Adamczyk, Wojciech Mielcarek, Krzysztof Urtnowski (64. Bartosz Fafiński), Radosław Simson (70. Michał Zarembski), Michał Żurowski, Jordan Bednarek, Paweł Tabaczyński.